Григор Димитров на 1/4-финал в Мелбърн

0
0
408

Григор Димитров (№19 в света) се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Мелбърн „Мъри Ривър Оупън“, който е от категория АТП 250. Най-добрият български тенисист сломи Алексей Попирин (Авл, №114) с 6:4, 6:7 (5), 6:3.

Пробив на старта на двубоя се оказа достатъчен за българина да вземе първия сет. През втората част хасковлията направи брейк в петия гейм, след което при 5:4 сервира за мача, поведе с 30:0, но допусна Попирин да направи обрат и да изравни за 5:5. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който австралиецът се наложи със 7:5 точки. Във финалната трета част Димитров се представи по-добре и поведе с 5:0 гейма, след което затвори мача с 6:3.

За Димитров, който е втори в схемата, време за почивка няма да има. По-късно днес той ще изиграе четвъртфиналния си двубой, а негов съперник на корта ще бъде французинът Корентен Муте (№80). Досега нашият има един мач с 21-годишния “петел”, от когото губи на старта на “Уимбълдън” 2019 с 2:3 сета.

По-рано днес беше изтеглен и жребият за основната схема на започващия в понеделник “Аустрелиън оупън”. В първия кръг Димитров ще играе с шампиона от US Open 2014 Марин Чилич.

Снимка: БГНЕС