Голов трилър в Кърджали: ЦСКА 1948 разби Арда с 6:3

0
0
276

ЦСКА 1948 разби Арда с 6:3 в Кърджали в мач от групата за определяне на местата от седмо до десето в efbet Лига. Така възпитаниците на Николай Киров се доближиха на три точки от лидера в класирането Локомотив Пловдив, който заема временно мястото, даващо право на участие в плейофа за Европа.

Арда вкара още в третата минута на мача. Атанас Зехиров центрира пред вратарското поле за Ел Мами Тетах, а Александър Александров изпревари играча на домакините и изпрати топката с глава към левия ъгъл на собствената си врата. Даниел Наумов не успя да реагира и така кърджалийците поведоха с 1:0.

В следващите минути обаче гостите натиснаха, овладяха напълно играта и направиха пълен обрат с три гола само до полувремето. В 33-та минута Ивайло Чочев стреля под плонжа на Давид Кики и изравни за 1:1, а три по-късно Атанас Зехиров не успя да изчисти центриране и отклони топката към свободния в наказателното поле Марио Топузов, който бе точен за 2:1. В последната минута на полувремето пък Галин Иванов преодоля елементарно Алекс Петков в наказателното поле и вкара трети гол в полза на гостите от София.

Светослав Ковачев се възползва от грешка в защитата на ЦСКА 1948 и върна Арда в мача с попадение в началото на второто полувреме, но “червените”, които в този мач бяха с резервните си бели екипи, бързо увеличиха преднината си. Точни за “армейците” в 59-ата и 63-та минута бяха отново Галин Иванов и веднъж Емил Мартинов.

Иван Коконов влезе в игра в 66-ата минута за Арда и се разписа само две по-късно, но ЦСКА 1948 върна и това попадение светкавично чрез Галин Иванов. Халфът получи центриране от лявото крило и изпрати топката в десния ъгъл със страхотно воле, оформяйки хеттрика си и крайното 6:3 в полза на ЦСКА 1948.
Арда е на последно място в потока с три точки зад ЦСКА 1948.