В дебюта на Тухел: Байерн сломи Борусия Д

0
0
185

Байерн Мюнхен надигра тотално Борусия Дортмунд и спечели с 4:2 на собствен терен, с което баварците оглавиха класирането в германското първенство по футбол. Те са с 55 точки и две повече от последните си съперници. Унион Берлин е трети с 51 точки след днешната си победа с 3:0 срещу Щутгарт.

Байерн реши изхода на мача още преди преполовяването на първата част, а първият гол бе изцяло по вина на вратаря Грегор Кобел. Дайо Упамекано изпрати топката в половината на Дортмунд в 13-ата минута и стражът опита да я спре, но вместо това само я отклони към вратата си за 1:0.
Само пет минути по-късно Матайс де Лихт свали центриране от ъглов удар на далечна греда за непокрития Томас Мюлер, който вкара втория гол. Нападателят се разписа отново след още пет минути игра с нов удар от близко разстояние.

Мюлер взе участие и в четвъртия гол за Байерн. В 51-та минута Лерой Сане подаде към дъгата и той прескочи топката, която попадна на пътя на откъсналия се в наказателното поле Кингсли Коман. Той бе точен за 4:0. Дортмунд върна две попадения до края на мача. Емре Джан бе точен от дузпа в 72-та минута след нарушение на Серж Гнабри, а Дониел Мален оформи крайния резултат в добавеното време. Срещата беше официален дебют за новия треньор на “баварците”, който замени на “пожар” изпъдения Юлиан Нагелсман.