Ванкувър се справи с лидерите във втори пореден мач

0
0
339

Отборът на Ванкувър Канъкс победи лидера в НХЛ Торонто Мейпъл Лийфс с 4:2. Това беше втора поредна победа на Канъкс срещу Торонто, след като преди два дни те спечелиха първият мач помежду им с 3:1.

Крилото Брок Бесер и центърът Джей Ти Милър се отличиха с по гол и две асистенции, а Бо Хорват записа попадение и едно голово подаване за успеха на Ванкувър. Ключовият момент в срещата бе в средата на третата част, когато само в рамките на 42 секунди Канъкс успяха да изравнят и след това да поведат в резултата благодарени на головете на Хорват и Милър. Три минути преди края шведът Нилс Хогландер само оформи крайният резултат в срещата.

С голям принос за победата на своя тим бе и стражът Тачър Демко, който спаси 37 от 39 удара към своята врата.

Неговият колега от Торонто Фредерик Андерсен се справи с 27 шайби от 31 удара към него, а головете за “Кленовите листа” бяха дело на Джон Таварес и Джими Виси. Звездата на Торонто Остин Матюс, който води при реализаторите с 18 попадения не успя да се разпише в пети пореден двубой, а в последните три не е записал даже точка.

Въпреки двете поредни загуби Торонто все още е отборът с най-добри показатели в НХЛ с 38 спечелени точки от 26 изиграни мача.