Аякс с 36-а титла на Нидерландия

0
0
393

Аякс завоюва титлата в Нидерландия кръг преди края. Възпитаниците на наставника Ерик тен Хаг разбиха с 5:0 Хееренвеен на “Йохан Кройф Арена” и си осигуриха отличието предсрочно.
Аякс вече има четири точки преднина пред втория ПСВ Айндховен, а последните мачове от кампанията са в неделя.
На “Йохан Кройф Арена” Аякс разгроми с 5:0 Хееренвеен. Домакините не дадоха никакво съмнение в превъзходството си от първата минута. Тон за успеха даде Николас Таляфико в 19-ата минута. До края на първото полувреме Аякс отбеляза още две попадения чрез Стивън Бергхаус (33) и Себастиан Алер (38) от дузпа.
Резултатът се запази почти до самия край на мача, когато Аякс оформи разгромната победа. В 85-ата минута Брайън Броби направи 4:0, а крайният резултат оформи Едсон Алварес.

Така Ерик тен Хаг приключва кариерата си в Аякс по най-добрия възможен начин. Както е известно специалистът напуска поста си, за да поеме английския гранд Манчестър Юнайтед. Според информация на журналиста Фабрицио Романо Аякс ще бъде поверен на 49-годишния Алфред Шрьодер, който в момента е начело на белгийския Брюж. Преговорите с него са във финална фаза и предстои официалното му обявяване.

Тен Хаг пое Аякс през декември 2017 година, като успя да изведе тима до два дубъла през сезон 2018/19 и 2020/21. През този сезон обаче, Аякс загуби финала за Купата на Нидерландия от ПСВ с 1:2.