Арсенал стъпи накриво срещу Бърнли

0
0
156

Отборът на Арсенал завърши наравно 1:1 като гост на Бърнли в първи мач от кръга в английската Висша лига. И двата гола паднаха през първото полувреме на срещата. Пиер-Емерик Обамеянг откри за “артилеристите” още в 6-тата минута, а в 39-тата минута Крис Ууд възстанови равенството, което се оказа и крайният резултат на мача.

След равенството Арсенал остават на десета позиция във временното класиране с 38 точки, на цели 9 от четвъртото място, където се намира градският им съперник Челси.

Спечелената точка за Бърнли ги отдалечи на 7 точки от зоната на изпадащите. Те имат 30 точки, докато първият отбор под чертата Фулъм е с 23, но е с мач по-малко.

В следващият кръг от Висшата лига Арсенал е домакин на Тотнъм в поредно лондонско дерби, докато Бърнли гостува на Евертън.