Арсенал обърна Лестър в луд мач (видео)

0
0
406

Арсенал изненадващо победи с 3:1 при гостуването си на Лестър. Така лондончани удариха по амбициите на “лисиците”, който се борят за топ 4. Тимът на Брендън Роджърс поведе още в шестата минута с попадение на Юри Тилеманс. Защитата на гостите го остави необезпокояван да пробие и да стреля. Отбраната на лондончани се представи доста по-добре до края на мача. Обратът започна в края на първото полувреме и мачът до голяма степен бе приключите в началото на второто. Точни бяха Давид Луис (39) с глава, Александре Лаказет (45+1) от дузпа и Никола Пепе, който оформи резултата в 52-ата минута.

Отборът на Микел Артета се изкачи на девета позиция и изостава на 8 точки от четвъртия Уест Хем. Лестър остана трети и все още има аванс в битката за място в топ 4. “Лисиците” са на 13 точки зад лидера Манчестър Сити.
Така седмицата за Арсенал стане перфектна, след като в четвъртък лондончани елиминираха Бенфика в Лига Европа.