Арда мина през “Морето” по пътя към челните места

0
0
207

Отборът на Арда Кърджали победи трудно с 1:0 Черно Море Варна в първи мач от 20-ия кръг на Първа лига. С тази победа те се изравниха по точки с третият Локомотив Пловдив по 38 пукта и са само на точка от вторите ЦСКА София. Двата тима имат мач помежду си, който започва след по-малко от час на стадион Българска армия.

Единственото попадение в мача бе дело на Иван Тилев в 44-тата минута на първото полувреме. За Тилев това е първи гол с екипа на Арда, който дойде след асистенция на Лъчезар Котев.

През второто полувреме, въпреки опитите от страна на футболистите на Илиан Илиев, до гол не се стигна и така бе оформен крайният резултат в срещата.

Загубата остави Черно Море на 3 точки от ЦСКА 1948, които затварят класирането в Първата шестица.

В следващият кръг Арда са гости на Лудогорец, докато Черно Море посреща Царско село във Варна.