Ансамбълът е само след Русия на Световната купа в Пезаро

0
0
282

Българският ансамбъл по художествена гимнастика заема второ място във временното класиране в многобоя след изпълненията с пет топки на Световната купа в италианския град Пезаро. Отборът в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова изигра много силно съчетанието си и получи оценка 45,500 точки (36,500 за трудност 36,500 и 9,000 за изпълнение). Българките имат най-високата оценка за изпълнение от всички състави. Така възпитаничките на Весела Димитрова се класират за финала на пет топки в неделя.
С най-висока оценка след първото изпълнение е Русия – 45,950, а третата позиция заема Беларус с 45,300. В топ 8 са още Израел с 44,600, домакините от Италия с 43,250, Япония с 41,050, Украйна с 39,350 и Турция с 39,250.

На турнира в Пезаро участват 18 ансамбъла, сред които всички фаворити за златните медали на големи първенства. Отборите ще представят композициите си на три обръча и два чифта бухалки днес. Световната купа завършва в неделя с финалите при жени индивидуално и при ансамблите.

В индивидуалната надпревара България изпрати Стилияна Николова и Татяна Воложанина, а топгимнастичката ни Боряна Калейн получи почивка и се готви за Олимпиадата. Николова, която дебютира на Световна купа, е 12-а в многобоя със сбор от 47,500 точки след първите два уреда при жените. Тя изигра отлично композициите си и получи оценки от 23,800 на обръч и 23,700 на топка. Оценката й на обръч е десета по сила, а на топка – 16-а.
Воложанина е 20-а във временното класиране с 45,825 т. Тя допусна грешка на обръч, изпускайки уред извън терена и беше оценена с 21,575 т,, а на топка има 24,250 т. Българката е с 30-а оценка на обръч и с 12-а на топка.
Начело в класирането са рускините – сесрите Дина Аверина и Арина Аверина, а трета е представителката на Израел Линой Ашрам.