> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >

ЦСКА Москва продължава уверено в Евролигата

18 0

Отборът на ЦСКА Москва постигна убедителна победа като гост на Фенербахче с 85:68 (17:24, 27:15, 27:11, 14:18) в Истанбул и така затвори серията с 3-0, с което се класира за девети пореден пък в Голямата четворка на Евролигата. Московчани, които спечелиха и трите двубоя с повече от 10 точки разлика, за четвърти път затвориха плейофна серия в надпреварата с 3-0. Това те сториха още срещу Партизан Белград през 2008-09, Цървена звезда през 2016-17 и Баскония през 2016-17 година. Срещата в Турция не започна по най-добрия начин за руския гранд и Фенербахче поведе с 12:0 точки. Решаваща за крайният изход обаче се оказа серията от 35:6 за ЦСКА през втората и трета част на двубоя, когато бе осигурен комфортен аванс до края на мача.

Героите за победата на руския тим бяха техните резерви в този мач. Те реализираха цели 74 точки срещу само 11 за петимата, които стартираха мача. Най-добър реализатор стана Уил Клайбърн, който отбеляза рекордните в кариерата си 34 точки (досегашния му рекорд бе 27 точки). Датчанинът Ифе Лундберг също впечатли, въпреки че започна от пейката, отбелязвайки 22 точки, 7 борби, 5 асистенции и 4 откраднати топки. Други двама от резервите също допринесоха за победата, немският национал Йоханес Войтман приключи с 11 точки и 6 борби, а Дарън Хилард добави 7 точки и 4 асистенции. Грузинецът Торнике Шенгелия завърши с най-много точки от титулярите 6, към които добави и 4 борби.

Единственият, който се представи на ниво за Фенербахче бе бившият ас на ЦСКА Москва Нандо Де Коло, който завърши с 22 точки. Марко Гудурчи с 10 точки и 3 борби бе единственият друг баскетболист на домакините, който записа двуцифрен точков актив.

В останалите две срещи от плейофите в Евролига играни през вчерашния ден Барселона победи като гост Зенит Санкт Петербург с 78:70 (16:16, 18:17, 21:18, 23:19) и поведе с 2-1 в серията. Брендън Дейвис бе топреализатор за испанския гранд с 22 точки и 8 борби, а Кори Хигинс и Кайл Курич добавиха съответно 16 и 13 точки. С най-много точки 19 за Зенит приключи американецът Били Барън. Руснаците ще имат възможността да изравнят серията в мач №4, когато отново са домакини на Барселона в петък от 20.00 българско време.

Байерн Мюнхен също взе преднина от 2-1 победи в плейофите след домакински успех срещу Армани Милано с 85:79 (23:9, 16:26, 25:16, 21:28). В мач изпълнен с много обрати най-полезен за баварците бе Владимир Лучич. Сърбинът отбеляза 27 точки и 7 борби, а Уейд Болдуин и Паул Зипсер добавиха по 11 точки за успеха. За тима от Милано с най-много точки 19 приключи Малкълм Дилейни, а Серхио Родригес и Шавон Шийлдс добавиха по 11. Четвъртата среща отново е в Мюнхен, в петък от 21.45 часа.