> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >

Спортното министерство със становище по скандала със Станилия Стаменова


0
0
545

Министерството на младежта и спорта (ММС) не е страна по спора между състезателката Станилия Стаменова, Спортен клуб по кану-каяк „Тракия“ Пловдив и Българската федерация по кану-каяк (БФКК). През годините Стаменова винаги е получавала необходимите финансови средства за провеждане на пълноценна подготовка, съобщиха от бул. „Васил Левски“ №75.

На 12.01.2021 г. БФКК информира ММС, че е насрочен Управителен съвет на централата, който ще се проведе на 19.01.2021 г. На това заседание трябва да бъде взето окончателно решение за подготовката на кануистката Станилия Стаменова. В писмото си от БФКК заявяват, че са подписани договори с всички състезатели и треньори, включени в Програмата за олимпийска подготовка, с изключение на Стаменова. Причината е, че нейната треньорка Нина Мекерешка е отказала да работи с нея. БФКК информира ММС, че са положени усилия да бъде намерен друг треньор, с който Станилия Стаменова да води подготовка и е осигурено финансиране за тренировъчен лагер на язовир Кърджали от 04 до 10.01.2021 г.

За 2021 г. Станилия Стаменова е включена в Програмата за олимпийска подготовка, като е подписан договор между спортното министерство и БФКК, в който са предвидени месечни средства за състезателката в размер на 12 000 лв., средства за подготовка и възстановяване в размер на 8600 лв., както и за участия в състезания от международния спортен календар в размер на 7800 лв. По изисквания на Програмата за олимпийска подготовка след сключването на договор между ММС и федерациите е необходимо да бъдат сключени и такива между централите, състезателите, треньорите и длъжностните лица, които са включени в Програмата.

През юли 2020 г. ММС е уведомено от УС на БФКК, че Станилия Стаменова е отказала да бъде член на националния отбор и ще води индивидуална подготовка, финансирана със собствени средства, а договорът й с БФКК се прекратява с изтичането на срока му на 31.08.2020 г. и няма да бъде продължен до края на календарната година.

ММС ще следи развитието на случая със Станилия Стаменова и се надява на компромис и от двете страни, за да може състезателката да получи възможно най-добрите условия за подготовка преди олимпийските квалификации за Игрите в Токио.

0
0

Лицензирани букмейкъри и казина в България

30 ЛВ БЕЗ ДЕПОЗИТ С ПРОМОКОД 01-701
20лв БЕЗ ДЕПОЗИТ с промокод PB-0039
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 300лв
50лв фрийбет или до 200лв депозит бонус
НАЧАЛЕН БОНУС 100% до 200 лв
50лв безрисков залог с бонус код 7dnifutbol
200% до 2000 лв
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 250лв + 50лв безплатен залог
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 200лв
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 200лв
ДЖАКПОТ ОТ 25000лв
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 200лв БЕЗПЛАТЕН ЗАЛОГ
Виж Бонусa в Bet365
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 222лв
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 250лв
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 250лв
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 200лв
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 200лв
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 200лв
Запишете се
Уведоми ме за
guest
0 Коментари
Най-стари
Най-нови Най-висок рейтинг
Inline Feedbacks
Покажете всички коментари
0
Оставете Вашия коментарx