Scott McTominay

0
0
4315

Обещаващата звезда на Манчестър Юнайтед Скот Мактоминей влезе в историята на английската Висша лига. Той стана футболистът, вкарал най-бързите два гола от началото на мач от първенството. 24-годишният полузащитник вкара в 67-ата секунда срещу Лийдс и се разписа и в 1,50 минута – две попадения в първите три минути.
Иначе “червените дяволи” победиха новака с 6:2 и излязоха трети в класирането с 26 точки. С толкова е и четвъртият Евертън, но тимът на Оле Гунар Солскяер е с мач по-малко. Само на точка пред тях е Лестър, а водачът Ливърпул е с 31.
“Фантастична игра от първата минута. Представете си, ако на стадиона имаше още 75 хиляди зрители. Това ще остане в историята като една от най-великите игри срещу Лийдс. Резултатът можеше да бъде 12:4, такъв беше мачът.
Хареса ми, играта беше луда, забързана. Без значение какъв е резултатът, Лийдс винаги играе в определен стил, както при 5:0, така и при 0:5.
Манчестър Юнайтед не е още на половината път. Не гледаме мястото в таблицата, наблюдаваме напредъка на отбора”, заяви пред “Би Би Си” Солскяер.
В следващия кръг тимът му гостува на Лестър в събота.