Сити победи Звезда пред погледа на Божинов

0
0
153

Манчестър Сити завърши с пълен актив в груповата фаза на Шампионската лига след победа с 3:2 при гостуването на Цървена звезда.

Мачът бе без значение и за двата отбора и това даде повод на треньора на Сити – Пеп Гуардиола, да направи ротации и да даде шанс за изява на резерви и юноши, но и при тази ситуация актуалният носител на трофея в Шампионска лига контролираше събитията на стадион “Райко Митич” в Белград.

20-годишният дебютант в състава Сити – Мика Хамилтън откри резултата в 19-ата минута, а неговият връстник Оскар Боб направи 2:0 в средата на втората част също с първия си гол за “гражданите”.

Звезда се върна в мача с попадение на корееца Ин-Бом Хван, но гостите бързо отново взеха аванс от два гола след точно изпълнена дузпа от Калвин Филипс в 85- минута.

В добавеното време Александър Катай реализира втори гол за Цървена звезда за крайното 2:3.

Сред зрителите на “Мала Маракана” имаше десетки българи, сред които бе и Валери Божинов, който подкрепяше един от бившите отбори в кариерата си Манчестър Сити.

Сити приключи на първо място в група G с 18 точки, докато Звезда остана на последна позиция с 2 точки и приключи евроучастието си този сезон.

На осмифиналите като втори в групата продължава тима на Лайпциг, който в другия мач в групата победи Йънг бойс с 2:1.

снимка: Инстаграм