> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >

Лубе е новият стар шампион на Италия

30 0

Отборът на Кучине Лубе (Чивитанова) спечели мач №4 от финалната серия срещу Сър Сейфти (Перуджа) с 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 25:21) гейма и така защити титлата си от сезон 2018/19 година. Поради пандемията от Ковид-19 миналогодишният шампионат така и не излъчи краен победител, което означава, че Лубе за пръв път успяват да защитят своята титла в Италия. Те спечелиха Скудетото за шести път, като предишните пет пъти направиха това през 2006, 2012, 2014, 2017 и 2019. Въпреки, че в редовният сезон завършиха след Перуджа в класирането във финалната серия тимът воден от националният селекционер Джанлоренцо Бленджини определено показа, че е по-стойностният отбор и след 3:1 победи отново се окичиха със златните медали.

В основата на успеха, както и в предишните две победи на тима, отново бяха тримата родени в Куба волейболисти Османи Хуанторена, Йоанди Леал и Роберланди Симон. Състезаващият се за Италия Хуанторена бе най-резултатен за победа №3, реализирайки 19 точки (3 аса и 48% ефективност в атака). Натурализираният бразилец Леал отбеляза 16 точки (63% ефективност в атака), а Симон завърши с 9 точки (2 блока и 46% ефективност в атака). За разлика от първите две победи на Лубе във финалите, този път триото от “Острова на свободата” срещна огромната подкрепа и на другите двама титулярни нападатели на тима. Диагоналът Камил Рихлицки записа 17 точки (57% ефективност в атака), а центърът Симоне Анцани се отчете с 10 (3 блока и 75% успеваемост в атака).

За Перуджа с най-много точки 17 завърши полският национал от кубински произход Вилфредо Леон (2 аса, 4 блока и 39% успеваемост в атака), а сръбската звезда Александър Атанасийевич му бе достоен партньор с 16 точки (67% успеваемост в атака). Аржентинецът Себастиан Соле с 11 точки (3 блока и 73% успеваемост в атака) и Олех Плотницки с 10 (48% успеваемост в атака) също се представиха на ниво, но усилията на всички тях стигнаха само за спечелването на третият гейм.