Ливърпул продължава да затъва (видео)

0
0
409

Ливърпул продължава да затъва, след като загуби от Лестър с 1:3 в ранният мач от 24-тия кръг на Висшата лига.

Гостите започнаха по-активно срещата, като Салах на два пъти имаше претенции за дузпи срещу него, но те не бяха уважени от арбитъра. В 16-ата минута Юрген Клоп трябваше да направи принудителна смяна, след като Милнър получи контузия. На негово място се появи Тиаго. Последваха още няколко добри атаки за Ливърпул, но до гол така и не се стигна.

Към края на полувремето, Лестър имаха три чудесни възможности за гол, но Джейми Варди ги пропусна, като веднъж уцели и напречната греда.

В 57-ата минута и гостите удариха греда след пряк свободен удар, изпълнен от Александър-Арнолд. Ливърпул бе по-активният отбор и логичното се случи в 67-та минута, когато след техничен удар на Салах, резултатът бе открит.

В 76-та минута Барнс бе съборен на границата на наказателното поле на Ливърпул, като след намесата на ВАР, бе отсъден пряк свободен удар. С неговото изпълнение се нае Мадисън, който бе точен и изравни резултата. Две минути по-късно Лестър стигна до пълен обрат след нова груба грешка на стража на Ливърпул Алисон. От нея се възползва Джейми Варди, който направи резултата 2:1. В последните минути шампионите тотално се сринаха и получиха трети гол. Негов автор бе Барнс.

По този начин шампионите записаха трета поредна загуба във Висшата лига, което се случва за първи път под ръководството на Юрген Клоп.