Колорадо допусна пълен обрат срещу Вегас

0
0
35

Отборът на Колорадо Авеланш допусна пълен обрат в мач №5, а с това и в серията от втория кръг на плейофите за Купа Стенли. Колорадо, които водеха с 2:0 при домакинството си на Вегас Голдън Найтс тази нощ, допуснаха в крайна сметка загуба с 2:3 след продължение. “Лавините” имаха същата участ и в резултата от общия двубой, където след като поведоха с 2:0 победи срещу Вегас, допуснаха три поредни загуби и са само на крачка от това да бъдат елиминирани във втори кръг за трета поредна година. Колорадо, които са носители на “Президентс трофи” за най-добър отбор през редовния сезон имаха 13 поредни победи у дома, включително 4 в плейофите досега, преди да отстъпят срещу последният отбор, който ги е побеждавал в собствената им зала, когато на 27-ми март отново Вегас спечелиха тук с 2:3 след продължение.

В герой за “Златните рицари” тази нощ се превърна Марк Стоун, който се разписа 50 секунди след началото на продължението за първото си попадение в добавено време през кариерата си в плейофите. Вегас, които губеха с 0:2 до началото на третата част, успяха да изравнят с два гола в рамките на 3 минути чрез Алекс Туч и Джонатан Марчесо, като за втория това бе пети пореден мач, в който записва точка (5 гола + 2 асистенции). На вратата канадският страж Марк-Андре Фльори направи 28 спасявания, за да запише 88-мата си победа в плейофите на НХЛ.

Попаденията за Колорадо реализираха Брендън Саад и Йонас Донской, като за Саад това бе седми гола в последните 8 срещи на неговия тим. Немският страж Филип Грюбауер успя да отрази 22 шайби към вратата си, но с това не успя да донесе 14-та поредна победа за своя тим у дома. “Лавините” ще гонят дивото при гостуването си във Вегас за мач №6 в петък сутрин от 04:00 часа българско време, когато ще опитат да избегнат елиминацията във втори кръг на плейофите за трета поредна година.