“Езерняците” се завърнаха у дома с победа

0
0
209

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс спечели като домакин в мач №3 срещу Финикс Сънс със 109:95 (27:28, 16:12, 33:23, 33:32) и поведе с 2:1 в серията от първия кръг на плейофите в НБА. Това бе първа плейофна среща за “Езерняците” в  Стейпълс център след повече от осем години, като последния път, когато те домакинстваха тук беше в мач №4 срещу Сан Антонио Спърс през 2013 година. Тази нощ те можеха да разчитат на подкрепата от близо 7 000 техни фена, които аплодираха втората поредна победа на своя тим срещу “Слънцата”, с което бе обърнат резултата в серията след загубата в мач №1.

Най-резултатен за домакините бе крилото Антъни Дейвис, който записа дабъл-дабъл 34 точки и 11 борби. Звездата на тима Леброн Джеймс се отчете с 21 точки, 6 борби и 9 асистенции, а гардът Денис Шрьодер също допринесе за успеха, отбелязвайки 20 точки и 4 асистенции. Андре Дръмънд и Кайл Кузма не бяха много ефективни в нападение, но записаха съответно 11 и 10 борби в мача.

За Финикс с най-много точки и дабъл-дабъл завърши Деандре Ейтън 22 точки и 11 борби. Топ реализаторът на “Слънцата” в първите две срещи Девин Букър, нямаше ден в стрелбата и отбеляза едва 6 от 19 изстрела от игра, за да приключи с 19 точки, 4 борби и 6 асистенции. От резервната скамейка ново силно включване направи Камерън Пейн с 15 точки, 6 асистенции и 4 откраднати топки. Както и в предишната среща основния организатор на играта във Финикс Крис Пол отново не бе в добра кондиция след контузията в рамото, която получи след сблъсък с Леброн Джеймс в мач №1. Той приключи двубоя със 7 точки, 5 борби и 6 асистенции, но престоя на игрището само 27 минути, включително 2 минути и половина в решаващата последна четвърт.

“Езерняците” ще са домакини в мач №4, който ще се проведе в неделя от 22:30 часа българско време отново в Стейпълс център.