> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >

Едмънтън спечели канадското дерби с Калгари

30 0

Едмънтън Ойлърс спечелиха като домакин на Калгари Флеймс с 3:2 и се изкачиха до второто място в Северната дивизия на НХЛ. Така те се възползваха по чудесен начин от домакинската загуба на Уинипег от Торонто тази нощ, за да ги изпреварят в класирането.

Решаващото попадение в мача бе дело на капитанът на Ойлърс Конър МакДейвид, който се разписа в седмата минута на третата част и това се оакза достатъчно, за да донесе победа на тима си. Това бе 22-ри гол през сезона за МакДейвид, с което той продължава да държи второто място при реализаторите в лигата след Остин Матюс (Торонто Мейпъл Лийфс), който е с 24 попадения. Той води убедително в класацията гол+пас, където е лидер с 64 точки (22 гола и 42 асистенции), с 8 повече от съотборникът си Леон Драйзайтл, който е с 56 (19 гола и 37 асистенции). Две от подаваният немският национал записа тази нощ, включително това за победният гол на Конър МакДейвид.

Първите две попадения за Едмънтън бяха дело Раян Нюджънт-Хопкинс и Доминик Кахун, а на вратата Майк Смит спаси 24 от 26 удара от хокеистите на Калгари.

Стражът на Флеймс Якоб Маркстрьом отрази 22 шайби, а попаденията за тях бяха дело на Майкъл Стоун и Матю Ткачук. Загубата остави гостите на шеста позиция в Северната дивизия с актив от 35 точки и с минимални шансове за достигане на плейофите тази година.