Бостън отново взе връх над Вашингтон

0
0
152

Отборът на Бостън Брюинс спечели като домакин на Вашингтон Кепитълс с 3:2 след две продължения и поведе с 2:1 победи в плейофната серия между двата тима. Както и в предишните две срещи двата отбора отново завършиха наравно през редовното време, като за разлика от първите два случая, сега тимовете имаха нужда от цели две продължения, за да определят крайния победител в сблъсъка. Решителното попадение реализира Крейг Смит, който се разписа 5 минути и 48 секунди след началото на второто продължение. Той се възползва от неразбирателство между вратаря Иля Самсонов и защитника Джъстин Шулц и отбеляза гол, изкачайки се зад вратата на Вашингтон.

Освен гола Крейг Смит записа и една асистенция при първото попадение за Бостън в мача, станало дело на Тайлър Хол. Вторият гол за “Мечоците” реализира Брад Маршан, който се разписа при числено предимство за своя отбор, за да изравни резултата 2:2 малко след средата на последната третина. Финландския страж Туука Раск отново се представи на ниво и отрази 35 шайби на гостуващия отбор.

Въпреки, че на два пъти повеждаха в резултата, Вашингтон в крайна сметка трябваше да преклони глава пред Бостън. Александър Овечкин откри резултата 8 минути и 21 секунди след началото на втората третина, а Ник Дауд отбеляза за 2:1 по-малко от две минути преди края на същата част. Руският страж Иля Самсонов започна като титуляр за първи път от 1-ви май, след като бе изваден от протоколите за сигурност, свързани с Ковид-19 миналата събота. Самсонов направи страхотен мач, спасявайки 40 удара към вратата си, но грешката, която допуснаха с Джъстин Шулц в продълженията довели до решителния гол за Бостън, помрачи доброто му представяне преди това.

Кепитълс ще имат възможността да възстановят равенството в серията при победа в мач №4, който ще се играе в събота от 01:30 часа българско време отново в Бостън.