Без арестувани в Битката за Пловдив

352
Служителите на реда не допуснаха сериозни хулигански прояви по време на вчерашното градско дерби в Пловдив от футболното първенство между Ботев и Локомотив, съобщиха от пресцентъра на полицията.
Преди началото на двубоя полицейските служители са предприели щателна проверка в зоната на спортното съоръжение на „жълто-черните“ в квартал Коматево. На южната трибуна, отредена за феновете на домакините, са открити и иззети около 200 пиротехнически изделия.
В резултат на своевременната реакция на ангажираните с охраната на самото дерби полицаи, е овладяно напрежението сред привържениците на гостуващия отбор. Афектирани от изстреляни към сектора им факли, те започнали да блъскат предпазните метални съоръжения, като е увредено едно от паната. За минути ситуацията е овладяна, а по време на случилото се няма пострадали, уточниха от полицията.
До приключване на мача, спечелен от Ботев с 2:1, униформените са останали на стадиона, осигурявайки и безпроблемното напускане на всички зрители. Противообществени прояви не са допуснати и след това на територията на град Пловдив.
На футболна база в Коматево головете вкараха Виктор Генев (76) и Джак Лейн (85), а за Локо се разписа Димитър Илиев (89). При 0:0 обаче капитанът на „смърфовете“ профука дузпа в 60-ата минута.
„Не ми хареса, че след 2:0 решихме мача за свършил. Непрекъснато им повтарям, че Локомотив е сериозен отбор с много бойци в състава си. В крайна сметка спечелихме и съм доволен, но трябва да продължим работата“, каза треньорът на Ботев Азрудин Валентич.
„Допуснахме грешка при дузпата и опитахме да коригираме това. Това е психологически момент и футболистите го знаят. Дербито си е дерби и това е различно чувство от всичко друго, тъй като за феновете успехът е задължителен. Обичам тези спортни съревнования, но за мен Локо не е враг. Напротив, уважавам ги. Мачовете с тях ни носят допълнителна енергия.
От началото на сезона сме между първо и четвърто място, а целта ни е да бъдем в топ 6. Ще видим това докъде ще ни отведе. Очакванията са високи, а последните двубои преди плейофите са като финал за всеки. Следващия уикенд ще има сняг, към който също ще трябва да се адаптираме. С това отношение обаче всичко ще бъде наред. Сега показахме как можем да играем“, допълни босненецът.
Лицензирани букмейкъри и казина в България
![]() |
||
![]() | 30 ЛВ БЕЗ ДЕПОЗИТ С ПРОМОКОД 01-701 | |
20лв БЕЗ ДЕПОЗИТ с промокод PB-0039 | ||
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 300лв | ||
50лв фрийбет или до 200лв депозит бонус | ||
![]() | НАЧАЛЕН БОНУС 100% до 200 лв | |
![]() | 50лв безрисков залог с бонус код 7dnifutbol | |
200% до 2000 лв | ||
![]() | НАЧАЛЕН БОНУС ДО 250лв + 50лв безплатен залог | |
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 200лв | ||
![]() | НАЧАЛЕН БОНУС ДО 200лв | |
ДЖАКПОТ ОТ 25000лв | ||
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 200лв БЕЗПЛАТЕН ЗАЛОГ | ||
![]() | Виж Бонусa в Bet365 | |
![]() | НАЧАЛЕН БОНУС ДО 222лв | |
![]() | НАЧАЛЕН БОНУС ДО 250лв | |
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 250лв | ||
![]() | НАЧАЛЕН БОНУС ДО 200лв | |
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 200лв | ||
НАЧАЛЕН БОНУС ДО 200лв | ||