0
0
271

Христо Стоичков отбеляза вековния юбилей на Марица. Камата беше главно действащо лице на стадион “Марица” в Пловдив, където клубът отбеляза 100 г. от създаването си. Ицо е тръгнал за футбола именно от този тим, като на празника подари копие на Златната топка на първия си треньор по лека атлетика Георги Георгиев. “Обичам го! Той ме направи бърз, показа ми как се бяга във футбола. Винаги ще съм му признателен”, каза Стоичков.
След това беше изиграна среща между ветераните на Марица, предвождани от Стоичков, и сборен отбор на пловдивски звезди. Шоуто завърши 2:2, а по настояване на Камата срещата бе прекъсната в 3-ата минута, за да се отдаде почит на великия Трифон Иванов. Публика и футболисти бурно ръкопляскаха, а Стоичков се разчувства, приклекна и заплака…

Още през първото полувреме се наложи реферът Атанас Узунов да провери с ВАР редовността на гола на Румен Христов за Марица. В крайна сметка попадението бе признато, но малко по-късно Марчо Дафчев изравни и първата част завърши 1:1.

През втората част съдията Атанас Узунов отсъди дузпа за ветераните от Кършияка, но Лилчо Арсов спаси удара на Стоичков от бялата точка. Реферът, който е кум на Камата, веднага нареди изпълнението да се повтори и вдигна жълт картон на вратаря. Този път зад топката застана Александър Александров-Кривия, който само докосна, а притичалият Стоичков елегантно я копна над плонжиралия Арсов. Очаквано звездите на Пловдив изравниха и двубоят завърши наравно – 2:2.

Легендарният футболист връчи копия на златната обувка още на първия си треньор в Марица Огнян Атанасов, на своя кум Атанас Узунов и на собственика на тима Христо Христов. Последният ще я сложи в музея на пловдивчани.