Наполи оглави Серия А след разгром над Удинезе

0
0
315

Наполи поведе в класирането на Серия А, след като разби Удинезе с 4:0 като гост в последен мач от четвъртия кръг на Серия А. На “Стадио Фриули” нападателят на неаполитанци Виктор Осимхен откри резултата в 25-ата минута след асистенция на Лоренцо Инсиние, а десет минути по-късно централният защитник Амир Рахмани удвои преднината на своите след подаване на колегата си в отбрана Калиду Кулибали. Малко след почивката самият Кулибали също записа името си сред голмайсторите, а в 84-ата минута влезлият от резервната скамейка Ирвинг Лосано оформи крайното 4:0 в полза на Наполи.

Бившият тим на Диего Арамндо Марадона за първи път в своята история печели в два поредни шампионата първите си четири мача от сезона. Интересното е, че треньорът на тима Лучано Спалети също за втори път в кариерата си стартира сезона в Серия А с четири успеха в първите четири кръга, след като стори това в предния си тим Интер през сезон 2018/2019 година.

По този начин тимът на Лучано Спалети остава единственият с пълен актив точки след четири изиграни мача и води в класирането с 12 точки, две повече от Интер и Милан, който пък в последния кръг спря Ювентус. Удинезе заема осма позиция в подреждането с актив от седем точки.