Стоилов хвали левскарите след успеха над Арда

0
0
184

Станимир Стоилов е доволен от представянето на Левски по време на сгъстения цикъл от мачове през изминалата седмица. “Сините” надиграха Ботев Враца и Арда, а в четвъртък изнесоха много силен мач срещу Лудогорец, но не успяха да спечелят Суперкупата.
Сега Левски надви с 2:0 Арда и записа пета поредна победа в първенството. В тази серия “сините” не допуснаха гол.

“Доволен съм как отборът влезе в мача. Контролирахме играта през първото полувреме, но може би трябваше да отбележим още един гол, за да бъдем по-спокойни. Още се затрудняваме с последния удар и последното подаване, но имаше желание и агресия. През второто полувреме изпуснахме контрола, но това не доведе до ситуации пред нашата врата”, заяви Стоилов.

“С оглед на тежкия мач през седмицата, това не е нещо неочаквано. За 7-8 дни изиграхме три мача и съм доволен. При нас всички футболисти могат да бележат и имат нужните качества. Ще решим проблемите само с работа и търпение, тъй като това е отборът, с който ще работим до нова година.
Футболистите трябва да свикнат да играят с тези емоции. Но не видях някаква умора или унилост. Да, имаме доста къде да подобряваме, защото влизаме в изключително сериозни мачове и очаквам спадове от този млад отбор, не само победи. Това ни е стилът и начинът на работа, които сме си избрали. Това е стратегията, която сме избрали, за да може Левски да изглежда както трябва във всички пера, не само футболно, а също така спортно-технически и финансово. Така че продължаваме да работим”, допълни хасковлията.

“Не е моя работа да коментирам избора на националния селекционер. Това, което видях, са предимно млади играчи. Той има право да избере които си иска. В момента ще изиграем два мача от Лигата на нациите без никакво значение, така че от тази гледна точка е добре младите да бъдат тествани в бойка обстановка. Българският футбол, също като Левски, трябва да се опита да предложи нещо ново. Когато дойдат важните мачове, селекционерът, предполагам, ще избере играчите, които са най-добри. Никой не ме питал за състояние или форма на играчите, те са ги наблюдавали. Аз лично одобрявам избора, защото ще се даде шанс на някои млади играчи и да видим какво им е нивото”, обобщи Стоилов.