Локо Пд с първа победа за сезона

0
0
343

Локо Пд записа първа победа за сезона. “Смърфовете” се наложиха при визитата на Царско село с 2:0. Край столичното околовръстно головете вкараха Лукас Салинас (69) и капитанът Димитър Илиев (90+4-д). Момчетата на Сашо Тунчев показаха същата добра игра, както и в предния кръг срещу Левски.
Двубоят на “Арена Царско село” започна равностойно, като двата отбора не успяха да създадат нещо по-опасно в първия четвърт час игра.
В 26-ата минута Карлос Охене намери по страхотен начин Миси Мезу в наказателното поле, но нападателят не стреля по най-добрия начин с глава и топката попадна във Васил Шопов, който не успя да продължи нападението.
До края на първата част домакините бяха по-активни и владееха инициативата, но така и не стигнаха до по-интересна ситуация пред вратата на Лукас Рейдър.

5 минути след почивката Локомотив Пловдив създаде най-доброто положение в мача до момента. Димитър Илиев намери пространство за изстрел от границата на наказателното поле, който обаче попадна право в ръцете на Янко Георгиев. Това бе и първият точен удар в срещата.
Малко след като измина час игра Петър Атанасов затрудни стража на “смърфовете” с коварен изстрел под гредата, но Рейдър внимаваше и изби в корнер.
По-агресивната игра на гостите през второто полувреме даде резултат в 69-ата минута. Футболистите на Александър Тунчев организираха добра атака, при която Димитър Илиев намери Лукас Салинас в пеналтерията, а бразилецът прати вратаря на “царете” в обратния ъгъл – 0:1.
В 78-ата минута Васил Шопов действа индивидуално и се освободи на стрелкова позиция, но ударът му към далечния ъгъл мина на сантиметри от левия страничен стълб на Рейдър. 5 по-късно Христо Попадийн си изкара втори жълт картон и остави своя отбор в намален състав. Домакините опитаха да върнат попадението, но опити на Петър Атанасов и Миси Мезу не бяха увенчани с успех.
Вместо това, гостите получиха право да изпълнят дузпа дълбоко в добавеното време за нарушение срещу Димитър Илиев. Самият капитан на Локомотив застана зад топката и хладнокръвно преодоля Янко Георгиев, с което оформи крайния резултат – 0:2.

Царско село – Локо Пд 0:2
0:1 Салинас (69)
0:2 – Илиев (90+4)

Царско село: Георгиев, Александров, Василев, Попадийн, Нганиони, Охене (Йокич – 57‘), Колев (Диас – 74‘), Шопов, Атанасов (Томовски – 88‘), Ангелов, Мезу

Локомотив Пловдив: Рейдър, Петрович, Крачун (Гомис – 46‘), Биков, Витанов (Янчев – 63‘), Салинас (Ангелов – 88‘), Руан (Томашевич – 46‘), Карагарен, Марсел (Умарбаев – 33‘), Илиев, Минчев