Локо Сф стигна 1/4-финал за купата

0
0
168

Локо Сф се класира за 1/4-финал за Купата на България след 3:0 над Витоша Б. Попаденията в “Надежда” реализираха Ивайло Найденов (45+1), Алас Диаш (58) и Красимир Милошев (80). Найденов се превърна и в грешник, след като беше изгонен за два жълти картона в 69-ата мин., но това не се отрази на “железничарите”. Така “червено-черните” се присъединяват към Спартак Вн и Арда, които през уикенда първи стигнаха до топ 8.

В 37-ата минута Божидар Кацаров пропусна най-доброто положение за „железничарите“ от началото на двубоя. Той стреля с глава след центриане на Юлиян Ненов, но топката не попадна в във вратата. В заключителните секунди на първата част Локо Сф все пак стигна до попадение. Ивайло Найденов прати топката в мрежата на Цветелин Ставрев.
Осем минути след почивката Илия Димитров стреля с глава, но неточно. В 58-ата бразилецът Алан Диас не сбърка на метър пред голлинията на Витоша и отбеляза за 2:0.

В 69-ата минута главният съдия Станислав Тодоров показа директен червен картон на Ивайло Найденов. Крайният бранител повали резервата Християн Димитров, който излизаше очи в очи с Александър Любенов.
Десет минути преди края футболистите на Локомотив София стигнаха до трети гол. Красимир Милошев записа името си сред голмайсторите с много красиво изпълнение.

“Беше важно да продължим. Първото полувреме не беше добро, защото влязохме отпуснато в мача. Винаги има нотка на подценяване, когато играеш с отбор от долно ниво. Доста често в последния мач играчите мислят вече за ваканцията си. Доста отбори от елита обаче изиграха по-слаби мачове за купата и това бе обица за нас да подходим внимателно”, каза треньорът на Локо Станислав Генчев.