Мъри със силен старт! Левски победи “Спортист”

0
0
482

Левски“ победи „Спортист“ (Своге) с 2:1 в контролна среща на стадион „Виваком Арена-Георги Аспарухов“. Домакините поведоха в 52-рата минута с гол от дузпа на Георги Миланов. Четвърт час по-късно юношата Любомир Тодоров удвои преднината на „сините“. Иво Харизанов върна един гол в самия край на мача.

Станимир Стоилов бе посрещнат от феновете с бурни овации преди първия съдийски сигнал. В началото на мача домакините владееха повече топката, но не успяха да създадат голова опасност. В 10-ата минута Здравко Димитров си освободи пространство за шут, но Стефано Кунчев внимаваше и успя да избие встрани.

Четвърт час след началото „Левски“ организира остра атака. Здравко Димитров получи в наказателното поле, в близо до аутлинията и центрира меко в наказателното поле. Георги Миланов опита задна ножица, но се размина с топката.

В 21-вата минута „сините“ бяха много близо до гола. Иван Горанов центрира отляво, а Билал Бари засече с глава от близко, но топката прелетя над напречната греда.

В средата на първата част Радослав Цонев центрира от ъглов удар. На близката греда непокрит бе Билал Бари. Нападателят стреля с глава, но топката се отби от десния страничен стълб на вратата.

Две минути по-късно Здравко Димитров стреля технично от дъгата на наказателното поле, но отново в десния страничен стълб.

В 52-ата минута главният съдия Димитър Димитров посочи бялата точка за нарушение срещу Билал Бари. Зад топката застана Георги Миланов, който с удар в десния ъгъл преодоля Ивайло Василев.

В 57-ата минута Радослав Цонев се опита да изненада Ивайло Василев с директен обстрел от пряк свободен удар, но стражът на „Спортист“ внимаваше и успя да се намеси.

Час игра след началото Георги Миланов бе изведен в коридор, успя да надбяга защитата и се озова очи в очи с Василев. Миланов опита да завърши технично, прехвърляйки вратаря, но не успя.

В 66-ата минута в голмайстор се превърна влезлият преди минути от резервната скамейка Любомир Тодоров. Младият нападател бе изведен зад защитата и завърши сам.

До края на мача „сините“, съставени изцяло от юноши, имаха няколко много добри възможности, но Иво Харизанов от гостите върна един гол в самия край на мача.

Левски – Спортист Своге 2:1

1:0 Георги Миланов – д 52′

2:0 Любомир Тодоров 66′

2:1 Иво Харизанов 89‘

Левски: 66. Пламен Андреев (Йоан Загоров 72′), 6. Ивайло Найденов (Александър Асенов 81′), 14. Денис Динев (Георги Коричков 83′), 41. Георги Александров, 4. Иван Горанов (Контантин Айдарски 67′), 89. Андриан Краев (Стелиян Георгиев 76′), 21. Радослав Цонев (К) (Петър Войнов 67′), 20. Димитър Костадинов (Асен Митков 55′), 7. Георги Миланов (Любомир Тодоров 63′), 11. Здравко Димитров (Лазар Еринин 67′), 19. Билал Бари (Преслав Бачев 67′)

Резерви: 12. Йоан Загоров, 2. Стелиън Георгиев, 27. Асен Митков, 30. Петър Войнов, 31. Лазар Еринин, 33. Константин Айдарски, 34. Александър Асенов, 35. Любомир Тодоров, 36. Георги Коричков, 37. Преслав Бачев

Треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Димитър Димитров