Левски пропусна да разбие Пирин

0
0
339

Левски постигна минимална победа с 1:0 над Пирин в среща от 5-ия кръг на efbet Лига. Това беше трети мач за столичани, които отложиха първите си два заради натоварената програма от европейските участия. Отложени бяха мачовете на Левски с Черно море и Славия. Вече с 6 точки “сините” се придвижиха на 7-о място. Пирин остава с две точки от две равенства и три поражения през тази кампания.

Гостите завършиха мача с 10 души, след като в самия край Красимир Станоев получи набързо два жълти картона заради фаулове срещу Георги Миланов.

През тази седмица Левски ще играе и втората си среща в 3-ия кръг в турнира на УЕФА Лига на Конференциите срещу малтийския Хамрун Спартанс, след като първата среща на Рицарския остров беше спечелена с 1:0.

Столичани доминираха през цялото първо полувреме и създаде много голови положения, но вратарят на Пирин (Бл) Янко Георгиев показа невероятен рефлекс в много ситуации. Най-напред в 5-ата минута Георгиев показа отличен рефлекс, избивайки с последни сили удар с глава на Андриан Краев. 40-секунди по-късно стражът направи още по-добро спасяване срещу Илиян Стефанов, к оставен сам на няколко метра от голлинията да стреля с глава. При добавката Филип Кръстев стреля високо над гредата.

В 11-ата минута дойде ред и на Кордоба да пропусне, пращайки топката в гредата след центриране от ъглов удар. Последваха удар на Марин Петков в тялото на бранител, застанал пред голлинията, както и пропуск на Роналдо две минути по-късно. Последваха още пропуски, пак на хората от атаката на Левски. Гостите от Пирин се отличиха с една добра атака от дясно и един далечен удар на Христофор Хубчев.

Второто полувреме не се отличаваше от първото като поведение на двата отбора. Уелтон навлезе от дясно в 60-ата минута и стреля много силно, но отново стражът на гостите показа хладнокръвие. В 65-ата минута пак същият футболист, но този път от дясно, излезе по диагонала и стреля. Но сега топката мина край гредата.

Най-после защитата на Пирин се пропука в 70-ата минута. Андриан Краев без съпротива подаде на дясно към Патрик-Габриел Галчев, който също не беше срещнат от противник. При това положение младият бранител на Левски центрира необезпокояван, а Роналдо с глава изпревари Емил Янчев и прати топката до далечната греда. Това е и първо попадение за футболиста в първенството на България със “синята” фланелка.

В 82-ата минута Билал Бари пропусна да вкара втори гол, сред като Уелтон проби от ляво и му подаде. Вратарят на пиринци Янко Георгиев обаче предвидливо излезе и затвори човека в синьо.

В 93-ата минута току що появилият се на терена Жереми Петрис можеше да вкара втори гол, но при меле след атака от дясно не успя да насочи топката в мрежата.