Лацио е господар на Рим след успех над Рома

0
0
314

Лацио е новият господар на Рим. В кървавото градско дерби “орлите” сломиха Рома с 3:2. През по-голямата част от Дерби дела Капитале тимът на Маурицио Сари беше по-активният отбор и успя по-добре да се възползват от головите си възможности, така че да запишат заслужена победа над Жозе Моуриньо и компания. Тимът на португалеца е съперник на ЦСКА в Лигата на Конференциите.
Сергей-Милинкович Савич, Педро и Фелипе Андерсон бяха точни за символичните домакини, докато Роджър Ибанес и Жордан Верету се разписаха за „вълците“ на “Стадио Олимпико”.

Лацио излезе напред в резултата, реализирайки още първия удар по посока противниковата врата. В 10-ата минута Андерсон центрира в наказателното поле, а Сергей-Милинкович Савич вкара с глава за 1:0. Отговорът на „вълците“ дойде шест минути по-късно. Браян Кристанте се извиси над всички и засече с глава подаване от ъглов удар, но не съумя да намери очертанията на вратата.
В 19-ата минута стопроцентовата успеваемост на „орлите“ се запази. Лацио успя да удвои аванса си с втория точен удар. Николо Дзаниоло загуби топката и символичните домакини организираха бърза контраатака. Чиро Имобиле комбинира с Педро, а испанецът порази целта за 2:0.

В 26-ата минута Хосе Рейна трябваше да се намесва след коварен удар на Жордан Верету. Последва ъглов удар, при който Дзаниоло стреля с глава, но топката се отби от гредата.
Десет минути по-късно Чиро Имобиле проби в наказателното поле и стреля, но неточно. Пет минути преди почивката „вълците“ намалиха изоставането си. Попадението падна след изпълнение на корнер. Роджър Ибанес се освободи от защитата на Лацио и насочи топката в мрежата.

Лацио започна по-добре втората част и в 49-ата минута Имобиле имаше нова добра възможност за попадение. Той беше намерен с центриране от пряк свободен удар, но ударът му от въздуха не намери целта.
В 63-тата минута Лацио възвърна аванса си от два гола, повеждайки с 3:1. „Орлите“ отново хванаха своя опонент на контраатака. Имобиле спечели доста терен с топка в крака и изведе Фелипе Андерсон, който хладнокръвно отбеляза. Само пет минути по-късно Рома получи дузпа след намеса на ВАР. Зад топката застана Жордан Верету, който не остави шансове на Пепе Рейна – 2:3. В 73-тата минута Николо Дзаниоло пропиля златен шанс да възстанови равенството. От чиста позиция той не съумя да преодолее Пепе Рейна. Шест минути по-късно Чиро Имобиле можеше да сложи точка на спора. Неговият шут обаче беше отразен от Руи Патрисио.
До края Лацио съумя да задържи аванса си и се поздрави с крайния успех в дербито. След победата „орлите“ се изкачиха до шестото място в класирането с актив от 11 точки, докато Рома е четвърти с една повече.