Интер с 11-а поредна победа в Серия А

0
0
443

Интер продължи своя поход към първа титла в Италия от 11 години насам, след като победи Каляри с 1:0 у дома в мач от 30-ия кръг на Серия А и записа 11-та поредна победа. На “Сан Сиро” възпитаниците на Антонио Конте имаха много затруднения срещу солидната защита на гостите, като успяха да я пробият едва в 77-та минута, когато крайният защитник Матео Дармиан се разписа след добър пробив и подаване на Ашраф Хакими. Това попадение бе достатъчно за успеха на “нерадзурите”, които водят с 11 точки на върха на класирането пред градския си съперник Милан.

От своя страна Каляри остава в зоната на изпадащите, като се намира на пет точки от спасителната черта.
Също така стана ясно, че това е 12-а поредна победа като домакин за “нерадзурите”.

Срещата стартира в лежерно, като домакините младееха малко повече топката. Първата опасна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Стефано Сенси намери Криситан Ериксен пред наказателното поле, а датчанинът стреля отлично, но вратарят Гулиелмо Викарио успя по отличен начин да избие над гредата с една ръка в корнер. В 17-ата минута Ромелу Лукаку изведе чудесно Алексис Санчес сам срещу вратаря, а чилиецът реализира във вратата, но попадението беше моментално отменено заради засада на бившия играч на Арсенал. Пет минути преди края на първата част Матео Дармиан стреля от добра позиция след чудесна атака на Интер, но не успя да преодолее Викарио.

Две минути след началото на втората част Сенси отправи коварен далечен изстрел и, въпреки че топката помени траекторията си в последния момент, Викарио показа чудесен рефлекс и спаси. „Нерадзурите“ вдигнаха оборотите през втората част и атаките на тима започнаха да се все по-остри и опасни. Малко след час игра Лукаку се обърна отлично и стреля по земя от границата на наказателното поле, но в ръцете на Викарио. В 69-ата минута Стефан де Врай засече топката с глава след центриране от ъглов удар, но топката се отби от напречната греда на Викарио. Така се стигна до гола, при който резервата Ашраф Хакими проби в наказателното поле и пусна отличен пас пред вратата на Викарио, където Матео Дармиан успя да засече за 1:0.
В следващия кръг Интер има тежко гостуване на Наполи, докато сардинци приемат Парма, който също се бори за своето оцеляване.