Емери с мечтан дебют, Вила удари Ман Юнайтед

0
0
229

Унай Емери дебютира триумфално и Астън Вила сложи край на серията на Манчестър Юнайтед след успех с 3:1 в Бирмингам. “Червените дяволи”, които пропуснаха възможност да се изравнят с четвъртия Тотнъм, бяха без поражение в десет мача във всички турнири.

Емери, бивш мениджър на Арсенал, беше посрещнат топло от феновете на Вила и той им се отблагодари с два гола в първите десетина минути. Леон Бейли даде преднина на домакините в самото началото, след което Люка Дин се разписа от пряксвободен удар.

Юнайтед подобри значително представянето си в следващите минути и пропусна няколко положения, а удар на Люк Шоу се отклони от тялото на Джейкъб Рамзи и гостите намалиха в последните секунди на първата част.

Надеждите на Юнайтед за обрат обаче бяха попарени в 49-ата минута, когато Рамзи се реваншира с удар в горния ъгъл на вратата и Вила възстанови преднината си от два гола. Този път домакините задържаха резултата без промяна и се изкачиха на 13-о място във Висшата лига.

Юнайтед пък загуби за първи път на “Вила Парк” от 1995-a насам и е на пето място в класирането с две точки пред Брайтън, както и две зад Тотнъм.

Нюкасъл има точка преднина срещу “шпорите” след изразителна победа с 4:1 срещу Саутхемптън. Мигел Алмирон, Крис Ууд, Джо Уилък и Бруно Гимараеш бяха точни за “свраките”, а за “светците”, които са 18-и и в зоната на изпадащите, вкара Ромен Перо.

Кристъл Палас пък спечели драматична победа с 2:1 срещу Уест Хем, след като Мишел Олисе вкара решаващия гол в четвъртата минута на добавеното време. Така Палас се изкачи на девето място, а “чуковете” останаха 15-и.