ЦСКА припомни 4 от победите си като гост

0
0
209

ЦСКА публикува впечатляващо видео от четирите поредни победи като гост срещу Ботев (Пловдив), Ботев (Враца), Арда (Кърджали) и Локомотив (Пловдив). Нападателят на “армейците” Дюкенс Назон говори за мачовете. Той е наказан за натрупани жълти картони и ще пропусне днешното домакинството на Локомотив (София).

Ботев (Пловдив) (1:0)

“Големите отбори трябва да знаят как да печелят с 1:0 или как да не загубят мачовете си. Веднага след мача трябваше да се фокусираме върху следващия. Всички сме концентрирани. Всички знаем крайната цел. Нямаме време за губене по пътя. Веднага, след като преминахме през първата трудност, се фокусирахме върху следващата.”

Ботев Враца (4:0)

“Мачът беше следобеден, слънцето грееше, всичко предполагаше да се насладим на мача. Всички искахме да се порадваме на деня. Настроението беше страхотно преди мача. Аз лично знаех, че ще победим. Бях толкова щастлив за Шопов. С него си имаме закачка. Много обичаме да ядем. Непрекъснато си говорим за храна. Преди всеки мач го предизвиквам. Щастлив съм, защото в този мач не го предизвиках и той отбеляза. Преди мачовете му казвам: “ако отбележиш, ще ти купя тази, тази и тази храна” – от бензиностанцията например. Преди мача във Враца си държах устата затворена и бам – той отбеляза. Много съм щастлив, защото той работи усърдно.”

Арда (3:1)

“Искам да променям, искам да остана в историята на клуба. От много години не сме печелили срещу Арда. Не сме печелили там. Исках да променим това и исках да съм част от случващото се. Когато Арда ни вкара, помня, че отне много време на съдията да реши. Ние на пейката не знаехме дали е засада, или не, далеч сме. Получихме втори шанс и се възползвахме. На полувремето чух как играчите си крещат, но не си казваха нещата спокойно, караха се. Знаех, че през втората част трябва да сме по-добри, да покажем друго лице. Треньорът ме вкара като резерва. Като те смени на полувремето, знаеш, че очаква много от теб. Трябва да му отговориш подобаващо, да покажеш, че знаеш, че ти дава шанс. Идваме за победа – това беше в съзнанието ми. Когато говорих с Тибо Вион, той ми каза, че ЦСКА не е печелил тук. Кълна се, днес това приключва. Победите ни правят по-добри. Искаме да печелим един за друг, да се борим един за друг. Трябва да продължаваш да печелиш, за да останеш на върха. Всички отбори са зад нас. Знаем, че когато играят с ЦСКА, за тях това е нещо голямо и дават максимума. Във всеки мач играем до краен предел, затова е и много трудно.”

Локомотив (Пловдив) (1:0)

“Понякога е така. Нямахме много положения, те имаха доста. Но това са големите отбори. В началото не се притесних (б.р. – за контузията на Мено Кох). Мислех, че ще стане бързо. Щом Мено остана така, значи е нещо много сериозно. Тогава се притесних повече, но след като го видях близо до пейката, проверих как е и видях, че се движи. Щом се движи, значи е добре. Или падаш с човека, който е на земята, или се изправяш и се бориш за него. Когато Мено излезе, стана много тежко. Те не спираха да натискат. Мисля, че оставаха около 10 минути до края. Нямахме право на повече смени. Това ни направи по-силни. Беше хубаво, че с момчетата преминахме през тази ситуация, защото пролича характерът ни. Успяхме.”