Румънци набиха ЦСКА в Австрия

0
0
406

ЦСКА загуби от Сепси с 0:4 в последната си контрола в Австрия. Козмин Матей на два пъти, Бранислав Нинай и Каталин Голофка бяха точни за носителя на Купата на Румъния. По програма футболистите на Саша Илич трябваше да играят днес с Ференцварош, но проверката с шампиона на Унгария бе отменена.

Контролата със Сепси започна лошо за армейците, като още в 4-ата минута Димитър Евтимов излезе неразчетено извън наказателното си поле и Козмин Матей прати топката в празната врата. Четири минути по-късно Бранислав Нинай вкара втори гол за румънците, след като бе изпуснат от Вилдсхут при ъглов удар и с глава от непосредствена близост матира Евтимов.
Срещата пропусна Георги Йомов, който е със съмнения за тежка контузия.

Постепенно ЦСКА София успя да изнесе играта в предни позиции, но трудно достигаше до нещо интересно пред Роланд. В 43-ата минута нова груба грешка доведе до трети гол във вратата на армейците. Този път Амос Юга сбърка пред границата на наказателното поле, където Тудорие пресече подаването и подаде към Матей, който преодоля Махмутович и порази целта.

След почивката ЦСКА създаде първата възможност, но резервата Марк-Емилио Папазов стреля неточно. Сепси отговори с пропуск на Тудорие, който получи пас от българина при румънците Радослав Димитров. В 60-ата минута Станислав Шопов преодоля противников играч и отправи удар, но стражът на противника спаси. В 71-ата минута Сепси стигна до четвърти гол. Каталин Голофка бе изведен в чиста позиция и прати топката в мрежата пазена от Евтимов. Саша Илич пусна в игра за ЦСКА София и Жорди Кайседо, който се присъедини към съотборниците си вчера. Най-новото попълнение Брадли Де Нойер също получи възможност за изява, а капитанът Юрген Матай записа няколко минути след дълго отсъствие поради контузия.

ЦСКА: Димитър Евтимов, Иван Турицов, Енес Махмутович, Християн Петров, Галин Минков, Амос Юга, Федерико Варела, Йоан Баи, Браян Морено, Яник Вилдсхут, Калоян Кръстев (Брадли Де Нойер, Жеферсон, Марк-Емилио Папазов, Маурисио Гарсес, Станислав Шопов, Жорди Кайседо, Юрген Матай, Лазар Туфеджич);

Сепси: Никзули Роланд, Богдан Митреа, Аднан Аганович, Кристиан Барбуц, Александру Тудорие, Козмин Матей, Радослав Димитров, Николае Паун, Андрес Димитреску, Бранислав Нинай, Йон Георге.