Атланта спря Маями при дебюта на МакМилан

0
0
375

Атланта Хоукс победи като гост Маями Хийт с 94:80 при дебюта на новия си наставник Нейт МакМилан. Той замени Лойд Пиърс, който беше уволнен в неделя след загуба в първия мач между двата тима, спечелен от Маями с 109:99. За МакМилан Атланта е четвърти отбор в НБА, който ще ръководи след Сиатъл Суперсоникс (2000-2005), Портланд Трейл Блейзърс (2005-2012) и Индиана Пейсърс (2016-2020).
Най-резултатен за “Ястребите” тази нощ бе Трей Йънг, който завърши с 18 точки и 10 асистенции, включително 13 поредни точки за отбора си в последната четвърт, с което осигури победата на своя тим. Джон Колинс добави 17 т. и 7 борби, Кевин Хюртер отбеляза 16 т. и 5 асистенции, а Клинт Капела записа дабъл-дабъл – 10 т. и 17 борби за победата на Атланта, с която те прекъснаха серията на Маями от шест поредни победи.

За “Горещите”, които изпуснаха шанса за първи път през сезона да имат повече победи отколкото загуби, най-резултатни с по 14 т. бяха Дънкан Робинсън и Горан Драгич. В отсъствието поради травма на Джими Бътлър, играта на другия лидер на тима Бам Адебайо, също пострада и той завърши само с 11 т., 2 борби и 3 асистенции.
Маями записаха най-слабата си резултатност у дома от 19 януари 2016 г., когато в мач срещу Милуоки отбелязаха 79 точки. Те завършиха с 37% успеваемост на стрелба от игра, което беше тяхното четвърто най-лошо постижение през сезона.
Позитивното за “Горещите” бе, че каращият втория си сезон в НБА Тайлър Хиро, отбеляза тройка във 32-ри пореден мач, с което постижение излезе на пето място в клубната история. Хиро е само на един мач от легендарния Тим Хардуей, който има две серии по 33 мача, в които е отбелязвал поне по веднъж от границата за три точки.

Атлантическа дивизия:
Филаделфия 76 (23-12), Бруклин Нетс (23-13), Бостън Селтикс (18-17), Торонто Раптърс (17-17), Ню Йорк Никс (18-18)
Централна дивизия: Милуоки Бъкс (21-14), Индиана Пейсърс (15-18), Чикаго Булс (15-18), Кливланд Кавълиърс (14-21), Детройт Пистънс (9-25)
Югоизточна дивизия: Маями Хийт (17-18), Шарлът Хорнетс (16-18), Атланта Хоукс (15-20), Вашингтон Уизардс (13-20), Орландо Меджик (13-22)

Западна конференция
Северозападна дивизия:
Юта Джаз (27-8), Портланд Трейл Блейзърс (19-14), Денвър Нъгетс (20-15), Оклахома Тъндър (14-20), Минесота Тимбъруулвс (7-28)
Тихоокеанска дивизия: Финикс Сънс (23-11), Л.А. Лейкърс (24-12), Л.А. Клипърс (24-13), Голдън Стейт Уориърс (19-16), Сакраменто Кингс (13-21)
Югозападна дивизия: Сан Антонио Спърс (18-13), Мемфис Гризлис (16-15), Далас Маверикс (17-16), Ню Орлеанс Пеликанс (15-19), Хюстън Рокетс (11-22)