Голяма драма: Аржентина удари Полша и класира европейците

0
0
260

Най-голямата драма на Световното първенство е факт. Аржентина победи Полша с 2:0 и двата отбора излязоха от група С на Мондиала. Южноамериканците заеха първото място с шест точки и две повече от поляците, които се класират пред мексиканците заради по-добри допълнителни показатели. В другия мач от групата Мексико надви Саудитска Арабия с 2:1, като “ацтеките” отпадат заради един допуснат гол повече…

Аржентина имаше тотално превъзходство през първото полувреме на “Стейдиъм 974”, което обаче завърши при нулево равенство. Основна заслуга за това имаше полският вратар Войчех Шчесни, който отрази дузпа на Лионел Меси в 39-ата минута, а редица други удари не попаднаха в целта. Наказателният удар беше повече от пресилен.

Поляците нямаха този късмет в началото на второто полувреме, когато Аржентина превърна доминацията си в реална преднина. Нахуел Молина получи топката на дясното крило още в първата атака и изпрати нисък пас към дузпата, където Алексис Мак Алистър я засече по диагонал в десния ъгъл на Шчесни за 1:0. Аржентина продължи да контролира изцяло играта и вкара за втори път в 68-та минута. Той получи пас в наказателното поле от Енцо Фернандес и преодоля Шчесни с топовен шут от упор.

Полша така и не се съвзе до края на мача, но не получи повече голове. В добавеното време Николас Талиафико се откъсна сам срещу Шчесни и го преодоля, но Якуб Кивиор успя да изчисти топката пред голлинията. Така поляците трепериха над 30 мин., защото 0:2 напълно ги устройваше. Те имаха еднакви точки и голова разлика с Мексико, като при това положение се гледаха жълтите картони. Полша беше с 5 от три мача, а Мексико със седем. След като завърши мачът Саудитска Арабия вкара за 1:2 и така елиминира себе си и Мексико.
Така Полша ще започне елиминациите срещу световния шампион Франция, а Аржентина ще срещне Австралия.

Полша – Аржентина 0:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Алексис Мак Алистър 46, 0:2 Хулиан Алварес 68
пропусната дузпа: Лионел Меси 39 (Аржентина)
стадион: “Стейдиъм 974”, Доха
главен съдия: Дани Маккели (Нидерландия)

Полша: Войчех Шчесни, Камил Глик, Якуб Кивиор, Мати Кеш, Бартош Берешински (72-Артур Йеджейчик), Гжегож Криховяк (84-Кжищоф Пьонтек), Пьотър Зелински, Кристиан Биелик (62-Дамиан Шимански), Пжемислав Франковски (46-Якуб Камински), Карол Швидерски (46-Михал Скораш) и Роберт Левандовски.
Аржентина: Емилиано Мартинес, Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Нахуел Молина, Родриго Де Пол, Маркос Акуня (59-Николас Талиафико), Алексис Мак Алистер (83-Тиаго Алмада), Енцо Фернандес (79-Херман Пецела), Анхел Ди Мария (59-Леандро Паредес), Хулиан Алварес (79-Лаутаро Мартинес) и Лионел Меси.