Антов изгледа важна победа на Монца

0
0
264

Монца на българския централен защитник – Валентин Антов, победи у дома Пиза с 2:1 и е на крачка от влизане в Серия А. Нашето момче не взе участие в срещата, което е доста често „явление“ през този сезон, но със сигурност е доволен от победата на отбора си. На трибуните пък очаквано бе собственикът на „червено-белите“ – Силвио Берлускони.
Мачът бе на високо темпо, с качествен футбол, положения имаше и пред двете врати, но повече бяха тези пред вратата на Пиза.

За Монца резултата откри Дани Мота, като това се случи в 9-ата минута. Кристиан Гиткяер удвои преднината на Монца чак в 74-ата минута, въпреки множеството голови ситуации преди това.

Отборът на Пиза все пак успя да вкара един гол, с което ще влезе в реванша в малко по-изгодна позиция, отколкото при загуба с 0:2. Попадението дойде в третата минута на добавеното време на мача, а негов автор бе Филипо Бера. Бранителят вкара с глава след центриране от корнер.
Реваншът в Пиза е на 29 май (неделя) с начален час 21.30. На съотборниците на Антов ще е достатъчно и равенство, за да влязат сред най-силните италиански тимове. Българинът е под наем в тима до края на сезона и вероятно ще бъде освободен да се върне в ЦСКА.