Вальо Антов дебютира със загуба за Монца

0
0
328

Валентин Антов записа официалния си дебют като титуляр за тима на Монца при загубата от Пиза с 1:2 като гост в среща от петия кръг на италианската Серия В.
Българският национал започна от първата минута и остана на терена цял мач, но неговият отбор допусна поражение от лидера в класирането, който продължава без грешка в първенството. Джузепе Сибили и Лоренцо Лука вкараха за домакините, а точен за Монца, който завърши срещата в намален състав след директния червен картон на Лука Калдирола, бе Дани Мота. Монца е 13-и в таблицата с актив от шест точки.

Андрей Гълъбинов пък донесе точката на Реджина при гостуването на Порденоне Калчо. Мачът приключи при равенство 1:1, а родният нападател се разписа в 85-та минута. Преди това домакините бяха повели чрез Лука Манино. Порденоне завърши срещата с десет души на терена след директното изгонване на Адам Хшановски. В подреждането Реджина продължава без поражение при две победи и три равенство на седмото място, докато Порденоне е в зоната на изпадащите без победа от началото на сезона.

Първи мач като титуляр изигра и бившият нападател на Атанас Илиев, който бе на терена до 54-ата минута при победата на неговия Асколи над Алесандрия с 3:1 като гост. Федерико Диониси, Ерик Ботегин и Микеле Колоколо вкараха трите попадения за гостите, докато точен за домакините бе Симоне Паломби. В класирането Асколи е на втора позиция с 12 точки, докато Алесандрия е на дъното без точков актив.