Швейцарците пречели на красивата на игра на Испания, оплака се Енрике

0
0
200

Селекционерът на Испания Луис Енрике коментира мача от груповата фаза на Лигата на нациите срещу Швейцария (1:2). Той смята, че съперникът е играл грозно и това е попречило на футболистите му да покажат възможностите си.

“Загубата винаги боли, жалко е. Швейцария е много силен физически тим, това ни попречи да играем нашия футбол. През първото полувреме не бяхме толкова силни, колкото през второто. Това е най-лошото първо полувреме в кариерата ми като старши треньор, не помня мач с толкова много технически грешки.

Това поражение не ни задължава с нищо преди световното. Винаги е по-добре да стигнеш до Световната купа след победа, но аз имам пълна вяра в отбора. Ще продължим да работим в същия дух, опитвайки се да ставаме все по-добри във всички аспекти. Харесвам вярата на отбора, това им казах на полувремето. Решаващият мач ще се проведе в Португалия и ние ще се опитаме да победим“, заяви Енрике.

“Бяхме отлично организирани, а головете паднаха в най-подходящите моменти. Научихме много от грешките в предишните си мачове. Започнахме силно и това ни помогна да стигнем до този резултат.
Поздравявам футболистите, защото не е лесно да победиш Португалия и Испания. Целта ни е да продължим да прогресираме. Жалко е, че Аканжи ще пропусне следващия мач заради наказание. Трябва да го заместим по най-добрия начин. Сега важното е да се подготвим оптимално“, заяви селекционерът на Швейцария Мурат Якин.