Уверено Черно море елиминира Миньор за купата

0
0
249

Черно море се класира уверено за 1/8-финалите на Купата на България. „Моряците“ не срещнаха особени затруднения при гостуването си на Миньор в Перник и победиха с 2:0. Гостите си осигуриха преднина от два гола още до 17-ата минута на мача. Попаденията реализираха Стефан Велев и Зе Гомеш.

Още в началото на срещата играчите на Илиан Илиев показаха, че са решени да продължат напред в надпреварата. Леандро Андраде проби отдясно, центрира към Стефан Велев, който реализира за 1:0. Само 10 минути бяха необходими на футболистите на Черно море да се разпишат отново. След грешка в защитата на “чуковете”, Зе Гомеш стреля точно за крайното 2:0.
Жребият за следващия етап на Купата на България ще се изтегли тази вечер, след като се изиграят всички мачове.

“Отбелязахме част от ситуациите, имахме ситуации да направим 3:0, затворихме рано мача. Не пазихме никой, имахме огромен респект от домакините, имат добър отбор, нямаха загуба досега, футболистите ми добре изиграха мача и съм доволен, че продължаваме напред. Трябваше да положим доста усилия в дефанзивен план, добре е, че не се върнаха в мача, защото при 2:1 щеше да е трудно. Опитваме се постепенно да налагаме младите футболисти, работим със спокойствие и търпение, но сметнахме, че сега не е моментът за това.
Последните години имаме малшанс при жребия, сега ни интересува да се приберем във Варна, да се възстановим и да играем в понеделник за три точки срещу Пирин – отдалечихме се малко от мястото, на което трябва да бъдем. Честитя юбилея на жена ми, тази победа е за нея!”, заяви Илиан Илиев.

“Трябва да поздравим Черно море, те го заслужаваха, бяха по-добри и класни. Ние видяхме, че те подхождат сериозно. Класата, която притежават, не ни позволи да направим това, което ние искаме. Това бе идеален мач за нас да погледнем къде се намираме и какво вършим, каква е разликата между двете лиги. Когато един отбор притежава футболисти, които правят разликата, е много трудно да се надиграваш с тях. За нас това беше идеална възможност да натрупаме опит.
Имаме още дълъг път, който да извървим. Всички направиха това, което искахме от тях. Когато срещнеш по-стойностен отбор, трябва да превъзмогнеш себе си, но противникът не ни позволи.
Искам да виждам желание за игра. Имаме страхотна съблекалня, момчета, които искат да прогресират. Трябва да погледнем с какви футболисти разполагаме. Искам да възстановим от тежкия мач и когато се съберем утре, да видим кои сме здрави. Сигурен съм, че ни очаква тежко гостуване.
Хубаво е да има стимул, който да ни държи концентрирани и мотивирани. Хубаво е да се показва, че постоянството не е случайно. Трудно е в такава дълга поредица от мачове да бъдеш постоянен, но аз съм доволен от моите момчета”, заяви Янев по повод серията без загуба на своя отбор.

Снимка: Черно море