“Лъвчетата” паднаха от шампиона на старта на Евро 2022

0
0
281

Юношеският национален отбор на България отстъпи с 1:3 (1:1) на европейския шампион Нидерландия на първенството при 17-годишните, което се провежда в Израел. Момчетата на Йордан Петков няма от какво да се срамуват, след като поведоха на класния съперник, можеха да отбележат втори гол, но в крайна сметка платиха данък на високата динамика, на която не успяха да отговорят.
В другата среща от нашата група В Франция разби Полша с 6:1. Следващата среща на българските таланти е на 19-и май (четвъртък) на стадиона в Рамат Ган срещу отбора на Франция.

На стадиона в Лод, точно до летище “Бен Гурион”, България откри резултата в 10-ата минута благодарение на централния защитник Мартин Георгиев. Чунг Чанг Нгуен До спечели фаул, а Захари Атанасов центрира. Мартин Георгиев изпревари двама бранители и вкара във вратата на Тристан Куйистен.

Българският отбор можеше да стигне до втори гол само след три минути, от Петър Кирев от три метра вместо да прати топката във вратата, уцели горната греда. Атаката беше перфектна от ляво между Борислав Маринов и Чунг Чанг Нгуен До.
След тази ситуация съперниците от Нидерландия установиха превъзходство, овладяха топката и започнаха атаки. В 30-ата минута игровото им превъзходство се увенча с гол, дело на Габриел Мисахуй. Джейдън Слори му подаде от дясно, след като преодоля Михаил Цонев, и нападателят на Аякс вкара по диагонала. Две минути по-късно Ван Дуйвен стреля, Божев спаси. Минута преди крана първата част вратарят на ЦСКА отрази удар от страни на Слори.

Второто полувреме започна със спасяване на Божев на удар на Мисахуй, а след това същият нападател удари и горната греда на нашата врата. В 60-ата минута обаче „лалетата“ поведоха в резултата – напълно логично предвид превъзходството им. Левият бранител Рейни Брайнбург проби по фланга, подаде на Мисахуй. Той върна топката към Айзък Бабади на границата на наказателното поле. Капитанът на Холандия страхотно завърши с първото докосване. Прекрасен гол за аванс от 2:1. След това Божев на два пъти спасяваше удари ни Мисахуй и на Тристан Хуйсен. В 75-ата минута отново Божев спаси българската врата от нов гол, този път след удар на резервата Езекие Банзузи.

В последните минути българският отбор опита да пренесе играта в предни позиции. Но в 90-ата минута Джейсън Ван Дуйвен надигра най-напред Захари Атанасов на дясното крило, след това Росен Маринов го остави на далечно разстояние и нападателят на лалетата вкара за 3:1.

Състав на България: Алекс Божев, Захари Атанасов, Мартин Георгиев, Росен Маринов, Михаил Цонев, Чунг Чанг Нгуен До, Асен Митков (46 – Неджиб Хаджъ), Антоан Стоянов, Роберто Райчев (86 – Стефан Трайков), Петър Кирев (77 – Константин Павлов), Борислав Маринов (65 – Симеон Василев)