> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >

Банско се сгромоляса за 14 минути в Разград – мисия „спасение“ май стана невъзможна

0
0
304

Публикувана на: април 13, 2017

Лудогорец 2 постигна убедителна победа в мач от 24 кръг на Втора професионална лига. „Орлите“ се наложиха с категоричното 4:1 у дома над Банско. Двубоят се игра на откритата наскоро база на футболната академия на тима от Разград.

Първото полувреме по нищо не предвещаваше крайния резутлат. Двата тима показаха равностойна игра, като си размениха по няколко опасности. За домакините пропуски направиха Шоколаров и Ковачев, а за гостите – Кадифчин и Витанов. В последната минута на полувремето пък удар на Чунчуков срещна гредата. През втората част, обаче Лудогорец буквално помете своя съперник, само в рамките на 14 минути. В 57-ата минута Григоров откри резултата от дузпа, а 2 минути по-късно Чунчуков удвои. В 69-ата минута Д. Александров направи резултата класически, а само 120 секунди по-късно Цвятков направи 4:0. В 78-ата минута Самсон реализира почетно поадение за Банско, оформяйки крайното 4:1.

До края на първенството във Втора лига остават 6 кръга, а Банско е на предпоследното място в класирането с едва 18 точки и на цели 10 от спасителната зона. Козлите ще се изправят срещу последния Левски (Карлово) в следващия кръг, а след това играят последователно с Оборище, Спартак (Плевен), Септември, Поморие и Локо (София).