Драма с дузпи прати Литекс напред за Купата! Славия чака на 1/16-финалите
412
Публикувана на: септември 8, 2016 
Литекс се класира за следващата фаза на турнира за Купата на България, след като отстрани с дузпи (10:9) третодивизионния Кариана Ерден. Така момчетата на Живко Желев ще срещнат в края на месеца елитния Славия в един елиминационен мач, който ще се играе на Градския стадион в Ловеч.
Иначе срещата на неутралния терен в Кнежа предложи не много атрактивен футбол заради големия залог, но за сметка на това имаше емоции и непредсказуемост до края. Оранжевите изпуснаха победата в редовното време, но късмет да вкарат нямаха Здравчев, Иван Филипов на два пъти с глава и Коце Генков.
Стражът Диян Вълков пък се намеси успешно срещу Ангел Русев при единственото по-опасно положение на съперника. За наказателните удари в игра бе вкаран вратарят Васил Тодоров. Двата тима действаха без грешка до десетата дузпа, но Мамбо спаси, с което донесе крайния успех.
Съставът на Литекс: Вълков (90-В.Тодоров), Мицаков, Грозев, Ив.Иванов, Крачунов (30-Ив.Филипов), Димитров, Т.Тодоров, Р.Иванов (60-Селимински), Здравчев, Кр.Петков, Генков
снимка: pfclitex.com
Лицензирани букмейкъри и казина в България
![]() |
||
| 300 безплатни игри | ||
| Кешбек до 200 € | ||
| 25€ с код 7dnifutbol | ||
![]() | До 250 € и 100 врътки | |
| Дo 100 € | ||
| 5€ с код PB-0076 | ||
![]() | 15€ промокод 01-701 | |
| До 100 € | ||








