Новата перла на ЦСКА играла два пъти срещу Манчестър Юнайтед! Медиите полудяха след представянето му в…

7 Dni Futbol20.06.20187170
1529414617sdsdsd

Жоржиньо има две участия в евротурнирите, но не срещу кой да е. Крилото играе за Сент Етиен в 1/16-финалните сблъсъци на ЛЕ с Манчестър Юнайтед през пролетта на 2017 г. Жоржиньо прави дебюта си на 16 февруари, и то на “Олд Трафорд”. Интима излиза като титуляр по десния фланг на атаката и впоследствие е оценен високо от пресата. Той остава на терена до 66-ата минута. Юнайтед печели с 3:0 след хеттрик на Златан Ибрахимович.

Жоржиньо играе и в реванша във Франция, в който тимът от Манчестър отново е победител – 1:0. Този път крилото записва 36 минути. Футболистът на Сент Етиен има и 5 мача на Европейско първенство до 19 г. Той участва с Португалия на шампионата през 2014 г. Жоржиньо е титуляр два пъти, а в 3 двубоя влиза като
резерва. Иберийците стигат до полуфинал, загубен с 0:1 от Германия. В този мач Жорже Интима играе 5 минути. Общо е записал 10 мача и 3 попадения за формацията на Португалия до 19 г.

Жоржиньо е играл за националния тим на Гвинея-Бисау по-рано през тази година, като е съотборник с бившото крило на ЦСКА Тони Силва. Последният премина преди около месец в южноафриканския Мамелъди Съндаунс, където пък треньор в периода 2009-2010 г. е Христо Стоичков.