Стивън се развихри срещу любимата си жертва и задмина легендата Камбуров! Благодари за всичко в рецитал и си тръгна (СНИМКИ)

7 Dni Futbol15.05.20188220
Ботев-Верея08

Ботев Пд спечели спокойно с 2:0 последното си домакинство за сезон 201718 г. в Първа лига. С попадения на Стивън Петков във всяко от полувремената Канарчетата се наложиха над аутсайдера в топ 6 Верея. Тимът от “Трейс Арена” е любимата жертва на юношата на Левски, който им вкара във всеки от четирите мача помежду им този сезон в Първа лига.

Старозагорци имаха шанс да поведат след корнер в 13-та минута, но отбраната на домакините се справи след удара на Валери Домовчийски. “Жълто-черните” постепенно поеха контрол над срещата, но в 25-та минута извадиха късмет, след като реферите не видяха игра с ръка на техен защитник. Нещата на терена обаче си дойдоха на мястото в 28-та минута, когато Стивън Петков засече отблизо с глава перфектно центриране на Филип Филипов. Нападателят изрази радостта си, сваляйки своята фланелка, под която имаше друга с надпис “Благодаря ви!”. Това веднага бе прието като знак, че Стивън ще напусне Ботев след края на сезона.

В 34-та минута Филипов стреля мощно и затрудни Даниел Наумов, който от втория път все пак успя да улови топката. Дуде Н’Донгала също опита да преодолее вратаря от дистанция, но мерникът му не бе точен. Две минути преди края на полувремето Илиан Йорданов навърза двама в жълто-черно и пусна подканващо в наказателното поле, но нямаше нападател в синьо, който да засече.

Втората част започна с натиск на домакините и неточен удар на Тодор Неделев. В 57-та минута Даниел Кайзер показа рефлекс, след неразчетено действие на Радослав Терзиев, който насочи топката към собствената си врата.

В 63-та минута Стивън Петков уби интригата в мача с втория си гол. Нападателят  засече красиво с пета пас на Фелипе Бризола и отбеляза 15-ото си попадение през сезона, с което изпревари в голмайсторската листа Мартин Камбуров и стана най-резултатният българин през кампанията.

До края на срещата Канарчетата натиснаха в търсене на трети гол, като на няколко пъти Неделев опита атрактивни удари, които минаха встрани от целта.

Ботев ще завърши на пето място сезона, след като е на 20 точки пред Верея и на 4 зад Берое преди последния кръг в шампионата.

БОТЕВ ПД – ВЕРЕЯ 2:0

БОТЕВ (4-2-3-1): 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 29. Дуде Ндонгала, 9. Диого Кампос, 20. Стивън Петков
Ст. треньор: Николай Киров

ВЕРЕЯ (4-2-3-1): 12. Даниел Наумов, 4. Пламен Тенев, 5. Илия Мунин, 6. Иво Иванов, 26. Хюсеин Сюлеймани, 87. Симеон Мечев, 18. Георги Вълчев, 11. Илиян Йорданов, 77. Милен Танев, 17. Валери Домовчийски, 29 Венцислав Христов
Ст. треньор: Елиаш