Нечовешка драма в Пловдив! Фрапиращо слаб ЦСКА изпусна дузпа в последната секунда и прати официално титлата в Делиормана!(СНИМКИ)

7 Dni Futbol29.04.20184130
Ботев-ЦСКА15

Ботев Пд победи с 2:1 ЦСКА и подпечата шампионската титла на Лудогорец. Четири кръга преди края на сезона разградчани са с 13 точки пред “червените” и е невъзможно да бъдат застигнати. Двубоят на “Коматево” предложи много качествен футбол от страна на Канарчетата, които организираха страхотни скоростни атаки, и изключително количество брак от футболистите на Стамен Белчев. “Червените” изглеждаха апатични в някои моменти от двубоя и така сякаш играеха просто да отбият номера, което им коства и загубата, въпреки че имаха достатъчно добри шансове да измъкнат поне равенство. Те изпуснаха и дузпа в последната секунда чрез Хеан Бланко. Съдийството на Драгомир Драганов бе много спорно в определени периоди от мача, като реферът ощети сериозно и двата отбора, непоказвайки жълти картони и неотсъждайки нарушения в опасна близост до двете наказателни полета.

Мачът започна с “погребението на българския футбол” от бултрасите и феновете на “армейците”.

Домакините започнаха по-силно мача и Жоао Пауло отправи два удара, вторият от които от наказателното поле. И двата пъти обаче защитници в червено не му позволиха да си нагласи удобно топката и тя излетя високо в аут. ЦСКА пък правеше доста грешки при изнасянето на топката в собствената си половина и това вдигна още повече тонуса на “жълто-черните”.  През цялото полувреме “червените” не спряха да грешат и сами вкарваха вълка в кошарата, подарявайки топката на Канарчетата в зоната между наказателното си поле и централния кръг, като така дойдоха и доста от опасните атаки на Ботев.

В 12-та минута Кирил Десподов нахлу в наказателното поле домакините, но бе спрян от Филипов и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена. Ботев пък вдигна оборотите и след 20-та минута имаше отлични шансове да поведе в резултата. В 21-та Черниаускас имаше късмет, когато малко не стигна на Филипов да го изпревари за рикоширалата след изстрела на Жоао Пауло топка. Стивън Петков надскочи персоналния си пазач в 25-та и отклони към вратата, но прекалено слабо и Черниаускас се справи.  Веднага след това дойде най-доброто положение  за ЦСКА до момента. Николай Бодуров засече с глава от дузпата, но параболичният му удар бе прекалено слаб и Йордан Минев овладя на голлинията и даде старт на контраатака.

В 32-та минута Бодуров бе притиснат пред наказателното поле и върна назад за Черниаускас, който отново му подаде топката. Тодор Неделев обаче не се отказа да гони централния бранител, пред когото изскочи и Жоао Пауло. Бразилецът отне чисто топката, напредна с няколко метра в наказателното поле и матира Черниаускас с премерен удар в далечния ъгъл – 1:0 за Ботев.

В 38-та минута Едвин Джеси направи хубав пробив отляво и пусна за Бланко пред опразнената врата, но подаването бе прекалено силно и колумбийският нападател нямаше как да засече в мрежата. В края на полувремето след грешка на Жеферсон Жоао Пауло отправи силен удар, който Черниаускас изби. Бразилският голаджия стреля още веднъж, като заложи на техниката, но нямаше късмет и топката профуча покрай далечната греда.

Второто полувреме започна с доста агресивна игра на Ботев и точно това коства на Канарчетата изравняването в 48-та минута. Тиаго центрира силно и фалцово от пряк свободен удар, Бланко надскочи Терзиев и с глава от 6-7 метра прати топката неспасяемо до дясната греда на Кайзер за 1:1.

Радостта на ЦСКА обаче бе прекалено кратка. Йордан Минев центрира меко в наказателното поле, където  Стивън Петков с мощно воле от въздуха я закова под гредата на Черниаускас за 2:1 в 55-та минута. Тодор Неделев можеше да прати “червените” в нокаут само 2 минути по-късно, когато изскочи зад отбраната, но изстрелът му бе насочен право в тялото на Черниаускас.  Стамен Белчев предприе двойна смяна – изнервеният Кристиян Малинов отсъпи мястото си на Раул Лое, а Александър Георгиев замени лекувалият дълго време контузия Кирил Десподов.

Последва опит за натиск на “червените”, но мълниеносните контри на Ботев бяха наистина опасните моменти в срещата. Стойчо Атанасов пък вдигна напрежението на терена след остро влизане в краката на Минев, което му донесе жълт картон и го замеси в кратко меле с още няколко играчи.

Бланко получи дълъг пас от Чорбаджийски в наказателното поле на Ботев, но бе сам и нямаше с кого да комбинира. Опитът му да върне назад бе спрян от защитник. В 77-та минута центриране от корнер доведе до смут в наказателното поле на Канарите, но топката някак бе изчистена напред и Жоао Пауло я достигна. С мощен спринт бразилецът стигна до пеналта пред Черниаускас и стреля по тревата, но сантиметри го лишиха от втори гол в мача.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК

В 84-та минута ЦСКА изпусна златен шанс да изравни. Александър Георгиев се пребори на втора греда със защитник и стреля от въздуха, но излезлият напред Кайзер блокира удара и спаси преднината на своя отбор. Във втората от трите минути продължение вратарят на Ботев направи страхотно спасяване и срещу Алберг, който също стреля от непосредствена близост. В последните секунди “червените” изпълниха ъглов удар, след който Чорбаджийски отклони към Тиаго и той с глава прати към далечния ъгъл на вратата. До гредата бе застанал Йордан Минев, когото топката удари високо в ръката и Драгомир Драганов отсъди дузпа и изгони опитния бранител, който протестираше, че е спасил попадението с рамо. От  бялата точка Хеан Бланко стреля силно в десния долен ъгъл, но Кайзер предугади посоката на удара и изби, осигурявайки трите точки за Ботев Пд. Канарите са на 6 точки от четвъртия Берое четири кръга преди края на сезона.