Славия даде свидна жертва в парад на пропуските! “Белите” изпуснаха да размажат Пирин по пътя към баража с Локо Пд (СНИМКИ)

7 Dni Futbol28.04.20181800
Славия Пирин (17)

Славия победи с 2:1 Пирин и спечели група “А” на втората осмица. “Белите” реализираха и двете си попадения през втората част чрез Милчо Ангелов и юношата Тони Иванов. През първите 45 минути тимът на Златомир Загорчич изпусна куп положения, с които можеше рано-рано да реши двубоя в своя полза. Лошото за тимът на Заги е, че капитанът Емил Мартинов получи контузия и не се знае дали ще бъде на линия не само за първия бараж за Европа, но и за финала за Купата срещу Левски на 9 май.

Славия натисна съперника от първата секунда, а с пропуските се започна още от 6-та минута. Милчо Ангелове се размина с прострелно центриране на първа греда, а на втора Момчил Цветанов от няколко метра стреля от външната страна на опразнената от Костов мрежа. В 13-та Ангелов стреля необезпокояван по диагонала, вратарят не мръдна, но топката срещна дясната греда. Наско Милев спечели дуела с Тодор Траянов за кълбото и отправи мощен изстрел от десетина метра, но встрани целта. Докато натискът все повече се засилваше, “белите” претърпяха и тежък удар. Капитанът Емил Мартинов получи контузия и бе изведен от терена със сълзи на очи след само 20 минути игра. На негово място се появи Янис Карабельов.

Благодарение на Радослав Кирилов в 28-та минута Пирин организира първата си сериозна атака. Крилото пое топката, литна двама съперници и стреля фалцово. Вратарят Ивайло Василев заложи на сигурното и боксира силно към тъча.

3 минути преди края на полувремето Момчил Цветанов направи идентичен пропуск на този от началото на мача. Крилото пак прати топката от грешната страна на мрежата, след като бе оставен непокрит на втора греда. В продължението Милчо Ангелов изпусна още по-добър шанс, засичайки остро подаване от аутлинията на метър встрани.

В началото на второто полувреме обаче прошка за Пирин нямаше. Георги Йомов получи достатъчно време и пространство, за да хвърли мек пас в наказателното поле, Ангелов засече от въздуха и прати покрай Костов за заслуженото 1:0 в полза на Славия. Минута по-късно обаче неразбирателство в “бялата” отбрана позволи на Тодор Траянов да отправи прехвърлящ удар с глава, който Андреа Христов изчисти с отскок от голлинията. Топката падна на крака Кирилов, който от воле стреля право в тялото на вратаря Василев и шансът бе пропилян. Стражът прецени грешно излизането си при пряк свободен удар в 64-та минута и Димитър Митев с глава го изпревари, но прати над гредата.

“Белите”, които държаха контрола над мача, но след гола не успяваха да създадат ново добро положение за гол, бяха спряни от Костов в 66-та минута. Йомов изпълни изненадващо пряк свободен удар и в последния момент преди да бъде прехвърлен вратарят на Пирин изби над гредата. Само 2 минути по-късно Тони Иванов направи атрактивен ножичен удар, с който обаче прати топката над целта. Талантът на Славия нямаше късмет и в 80-та минута, когато засече подаване по тревата на Цветанов, но отново не бе точен. При третият си шанс обаче Иванов нямаше как да сбърка, след като кълбото му бе сервирано във вратарското поле и той го прати в близкия ъгъл на Костов. Вратарят на Пирин игра с топката, но изстрелът бе прекалено силен и от прекалено близо, за да бъде спасен – 2:0 за Славия.

В първата от двете минути продължение защитата на “белите” проспа центриране от корнер и Фло Боджадж отбеляза почетното попадение за Орлетата.

ГАЛЕРИЯ ОТ ПОБЕДАТА НА “БЕЛИТЕ” ВИЖТЕ ТУК

Победата на Славия само подпечата това, което стана ясно по-рано днес след победата над Витоша (Бистрица) над Черно море – играчите на Златомир Загорчич ще спорят с Локо Пд в първия бараж по пътя към Европа, а Моряците ще излязат срещу победителя в група “А” на втората осмица Септември. Пирин пък ще играе за мястото си в Първа лига срещу Етър на Красимир Балъков. Витоша и Дунав е другият сблъсък за оцеляване.