Ако това беше загрявката, какво ни чака утре?! Купата е “синя” след страховита драма с дузпи! (СНИМКИ)

7 Dni Futbol24.04.20186610
_R1W9421

Левски шокира ЦСКАна финала за Купата на БФС при децата, родени 2004 г. – 5:3 с дузпи след 1:1 в редовното време. Така купата при най-малките отива на “Герена”. И двата отбора заслужават поздравления, те водиха спортсменска битка, а след края “червените” поздравиха “сините”, макар че за кратко победителите скандираха обиден възглас. Успехът е награда за труда на треньора Йордан Петков, който отскоро води тази възраст на Левски. “Червените” бяха тотални фаворити, но през целия мач играта не им спореше.

След първите 35 минути на стадион “Витоша” в Бистрица резултатът бе 0:0. Единствената голова възможност бе за Левски – Георги Атанасов стреля с глава, но от няколко метра не уцели вратата.

ЦСКА излезе с повече хъс след почивката, установи контрол и резултатът не закъсня. В 41-ата минута тимът получи свободен удар, Йоан Борносузов изпълни, вратарят Калоян Славчев изби и Павел Жабов нямаше как да сбърка отблизо – 1:0.

Голът успокои “червените” – прекалено много. В 53-тата минута “сините” изравниха. При изритана топка защитниците на ЦСКА помислиха, че има засада и спряха да играят, а Виктор Атанасов изскочи от дълбочина, запази топката от съперник и порази целта – 1:1.

Минута по-късно Атанасов можеше да направи и пълен обрат, но стреля в аут след центриране отляво на Георги Атанасов.

Последваха ситуации и пред двете врати. Първо “синият” вратар бе последна преграда при голов удар на Георги Чорбаджийски. В ответната атака Георги Атанасов проби за пореден път отляво, но бе спрян от бранител в червено.

В 68-ата минута Левски изтърва златен шанс за пълен обрат. Георги Атанасов този път се измъкна отдясно и опита да комбинира с чакащия на голлинията Виктор Атанасов, но Валентин Ситнилски имаше решаваща намеса.

Така редовното време завърши 1:1 – следваха дузпи.

При 11-метровите удари още първият опит на “червените” от страна на Мартин Влаевски бе спасен от вратаря на Левски Калоян Славчев. До края грешки нямаше и Левски напълно заслужено ликува с отличието.

ЦСКА бе далеч от истинските си възможности, докато Левски игра доста сполучливо срещу съперник, от който само губеше в последните години. “Сините” на треньора Йордан Петков, който пое тима в ранната пролет и го преобрази, създадоха повече положения и можеха да ликуват още в редовното време.

Това бе първият от трите финала в турнира. В сряда Левски и Ботев (Пловдив) ще спорят в Горна Оряховица, а в четвъртък Септември и Черно море при старшата във Велико Търново.