Голеада в Стара Загора! Верея взе точка от загубен мач, късметът спаси Ботев (Пловдив) от нелепа загуба

7 Dni Futbol18.04.20182350
Ботев Пл-Верея54

Верея и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 2:2 в мач от четвъртия кръг на първата шестица на Първа лига. Домакините от Стара Загора бяха на път да стигнат до впечатляващ обрат, след като губеха с 0:2, но след бързо изравняване пропуснаха две много чисти положения за трето попадение. Стивън Петков откри за “канарчетата”, а Жоао Паоло удвои. За Верея точни бяха Пламен Тенев и 18-годишният Денислав Станчев. В края на срещата двата отбора останаха и с човек по-малко, след като Илиан Йорданов и Йордан Минев получиха втори жълти картони.

Резултатът бе открит от Стивън Петков в 40-ата минута. Нападателят се разписа с глава, след отлично центриране на Филип Филипов. Преди това първата част на срещата не предложи почти нищо вълнуващо, освен два далечни удара на футболисти на пловдивчани, които не затрудниха особено Богомил Цинцарски.

В началото на втората част Ботев можеше да удвои преднината си. При едно центриране от фаул Радослав Терзиев върна топката, към Петков, който нямаше много време за реакция, но все пак игра с глава, но кълбото се отби в горната греда на Верея. Скоро обаче резултатът бе удвоен. Милен Танев загуби една топка в собствената си половина и тя попадна у Жоао Пауло, който с прецизен удар извън наказателното поле реализира в 57-ата минута. Само 180 секунди по-късно обаче Верея намали. Венцислав Бенгюзов центрира към Пламен Тенев, който с глава направи 1:2. Няколко минути по-късно резултатът вече беше 2:2. Денислав Станчев изравни със страхотен удар с левия крак.

Съвсем скоро Верея можеше да постигне пълен обрат, след като комбинация между Георги Андонов и Валери Домовчийски изведе последния на чиста позиция, но ударът му бе спасен от Даниел Кайзер.