Грешникът срещу Левски изкупи вината с 2 гола и му отнеха хеттрик! ЦСКА пак погна Лудогорец след погром над скъсаняците от Верея (Снимки)

7 Dni Futbol14.04.20183280
Цска Верея (29)

ЦСКА отново е само на 3 точки зад Лудогорец в Първа лига. “Червените” разбиха с 5:1 Верея в почти тренировъчно темпо на “Българска армия”, а в неочакван герой се превърна капитанът Божидар Чорбаджийски. Само 2 дни, след като сбърка фатално за двата гола на Левски в първия полуфинал за Купата, централният бранител реализира две от четирите попадения днес, а можеше да направи и хеттрик 10 минути преди края. Роланд Алберг също отбеляза два гола, като се отчете и с асистенция за единия от головете на Чорбаджийски. Младият Мохамед Шемлал пък наказа груба грешка на Витаутас Черниаускас в 83-та минута за 1:4, а в 90-та минута Станислав Манолев оформи крайния резултат от дузпа.

Двубоят започна очаквано с натиск на ЦСКА, но две атаки на “червените” приключиха с нарушения в наказателното поле. В 8-та минута Станислав Манолев се нае с изпълнението на пряк свободен удар на 25 метра от вратата и със силен удар разтресе напречната греда. В следващите минути Александър Дюлгеров си изкара жълт картон, а от Верея претендираха и за втори такъв в 15-та минута за фаул срещу Георги Андонов. Реферът Ангел Ангелов обаче прецени, че няма основания да покаже такъв и двата отбора продължиха в пълен състав.

В 17-та минута ЦСКА поведе. Манолев овладя на десния фланг топка, финтира съперник и от аутлинията центрира към точката на дузпата, където Роланд Алберг с красиво воле с гръб към вратата прониза Пламен Колев за 1:0.

Последваха минути, в които “червените” владееха топката, а епизодичните атаки на Верея се разбиваха пред наказателното поле на Витаутас Черниаускас. В 30-та минута Тиаго изпълни корнер към първа греда, Божидар Чорбаджийски се включи от втора позиция и с глава прати в далечния ъгъл за 2:0. Упражнението се повтори в 45-та минута, когато капитанът на ЦСКА отбеляза втория си гол, като единствената разлика бе, че центрирането от ъгловия удар този път дойде от Алберг. Така “червените” се прибраха за почивката с аванс от 3:0.

На полувремето Елиаш предприе една промяна, пускайки в игра Пламен Тенев на мястото Костадин Слаев. Точно в коридора през десния бек Тенев и централния защитник Иво Иванов Енрике подаде за Алберг в 53-та минута и холандецът отбеляза втория си гол в мача – 4:0 за ЦСКА.

Веднага след попадението Тиаго, който игра с контузия в мача, отстъпи мястото си на Александър Барт, но постройката на “червените” не се промени. Дюлгеров застана като дефанзивен халф до Раул Лое, а Рубен Пинто пое диригентската палка в центъра на терена. В 62-та минута Александър Георгиев замени Енрике Рафаел.

Верея стигна до първия си шанс за попадение в 71-та минута. Денис Станчев овладя в наказателното поле и с фалцов удар потърси далечния ъгъл на вратата, но прати топката над целта. 4 по-късно на терена за ЦСКА се появи най-младият капитан в историята на клуба Валентин Антов. Той замени Рубен Пинто и в дебютния си мач в Първа лига игра като дефанзивен халф. Дюлгеров мина десен защитник, Стойчо Атанасов заигра като крило, а Манолев бе новият плеймейкър за “червените”.

В 77-та минута Венцислав Христов отправи силен удар, който Черниаускас изби. В ответната атака Божидар Чорбаджийски бе заел правилната позиция, за да направи добавка с глава след спасяване на Пламен Колев. Съдиите обаче видяха нарушение в атака на капитана на ЦСКА и така той се размина с хеттрик.

В 83-та минута Черниаускас не се справи с върнатата към него топка и я подари на Венци Христов, който веднага подаде за резервата Мохамед Шемлал. Младокът без проблеми реализира почетното попадение за Верея на празна врата. 120 секунди по-късно Антон извърши нарушение срещу Антон Огнянов, който сам изпълни фаула, но прекалено слабо и Черниаускас улови. Талантът на ЦСКА пък получи жълт картон.

В последната минута на редовното време Здравко Илиев събори Стойчо Атанасов в наказателното поле и ЦСКА получи дузпа, която Станислав Манолев превърна в пети гол. Публиката на “Армията” искаше Чорбаджийски да изпълни, но самият капитан не показа такова желание.

ЦСКА ще чака развитието на двубоя между Левски и Лудогорец на “Герена”, за да разбере дали ще посрещне новата седмица само на 3 точки зад шампиона или разликата отново ще набъбне. Верея остава на шеста позиция и изглежда, че няма да мръдне от там до края на сезона.