Рекордьорът Роналдо тегли Ман Юнайтед към победите

0
0
586

Кристиано Роналдо продължи с фурора си след завръщането на “Олд Трафорд”, в Ман Юнайтед. За пореден път португалецът се превърна в големият герой за своя Манчестър Юнайтед. В повторение на финала на Лига Европа срещу Виляреал, 5-кратният носител на “Златната топка” хвърли феновете в делириум, след като дълбоко в добавеното време вкара победния гол за 2:1.
Макар Роналдо и като цяло отборът на Юнайтед да не изиграха особено добър мач, суперзвездата с №7 бе на точното място в точния момент, за да потопи за първи път “жълтата подводница”.

Скромният тим дълги години бе нещо като кошмар за Юнайтед, защото в пет мача английският гранд не бе побеждавал този съперник, а и всички помним финала на Лига Европа от месец май, когато след дузпи ликуваха испанците.
Освен това тези два тима имаха четири мача помежду си в Шампионска лига, които неизменно завършваха при резултат 0:0.
Сега обаче с последната атака, Джеси Лингард отлично успя да отклони една наглед обречена топка към Роналдо, който макар и намиращ се встрани от вратата, стреля без да се замисля. За Кристиано това беше рекорден 136-и гол в надпреварата.

Вечерта бе още по-специална за Роналдо, защото той излезе в своя мач №178 в Шампионска лига, с което изпревари легендарния страж Икер Касияс и вече е лидер по този показател.
Сега на “Олд Трафорд” Пако Алкасер изведе гостите напред в 53-ата минута, но Алекс Телеш изравни в 60-ата с фамозно воле от въздуха. И когато всичко приключваше, Кристиано Роналдо се превърна в герой за домакините в 95-ата минута. Роналдо вкара и в предния мач за Юнайтед, но сега попадението му имаше повече тежест. А за Играч на мача УЕФА избра испанският вратар на англичаните Давид де Феа, който през първото полувреме спаси 3-4 чисти голови положения.