Лудогорец се справи с аматьори в първата си контрола

0
0
305

Шампионът Лудогорец тръгна с успех в летните контроли 2:0 над участника в германската Регионаллига Хаймщетен. Учебната среща се проведе в две полувремена по 35 минути. Наставникът на „орлите“ Валдас Дамбраускас пусна от първата минута двама играчи от дублиращия тим – 21-годишния Хюсеин Кельовлуев и 20-годишния Илкер Будинов. Дебют като титуляр записа халфът Клод Гонсалвеш, а през втората част на вратата застана новият страж Серджо Пад. Отново зеленият екип пък облече Игор Пластун.

Българският шампион създаде първата си чиста голова ситуация в 16-ата минута. Тогава Жордан Икоко бе изведен по дясното крило и пусна прострелна топка по земята към Хюсеин Кельовлуев, който от близо уцели вратаря на Хаймщетен Римдмюлер. Самият Икоко стреля в 29-ата минута, но стражът на съперника изби топката.
В началото на второто полувреме Лудогорец изпусна още едно чисто положение. Бърнард Текпетей проби през центъра на защитата на аматьорския тим. Той изведе Елвис Ману, който стреля, но топката уцели лицето на вратаря на Хаймщетен.

След това пък пред Мавис Чибота се откри добра възможност да стреля от фаул, но го стори право в тялото на Ридмюлер. Натискът на „орлите“ ставаше все по-силен и това логично даде резултат в 55-ата минута. Тогава Мавис Чибота направи отличен пробив през защитата на германците и с десния крак откри – 1:0. Малко преди края на срещата Лудогорец стигна до втори гол. Той бе дело на Елвис Ману, който получи хубав пас от Мавис Чибота и с мощен изстрел вкара второ попадение.

“Имаме страхотни условия тук за тренировка и подготовка. Искахме този мач да бъде загрявка за нас преди другите сблъсъци, които са на нашето или на по-високо ниво. Оценката ми е добра. Мисля, че в този момент краката на футболистите са по-тежки. Следващите контроли ще са по-интензивни, но това беше планът за днес”, започна треньорът на Лудогорец Валдас Дамбраускас.

“Очакваме с нетърпение първия мач от Шампионската лига. Има футболисти, които съм тренирал и сега са в Шахтьор. Познавам футбола в Беларус. Познавам играчите и обстановката, а това е предимство. Най-много обаче ме интересува представянето на Лудогорец. В Шахтьор има играчи с много опит. Физически е много силен отбор”, добави още литовецът.